Իրավունք 15:33 22/09/2014
N զորամասի «Գազ-66» մակնիշի ավտոմեքենայի` Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղի մոտակայքում վթարի ենթարկվելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Հիշեցնենք, որ 2014թ. սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 17:00-ի սահմաններում, N զորամասի «Գազ-66» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը: Դեպքը տեղի է ունեցել նույն զորամասի թվով 13 զինծառայողներից բաղկացած ստորաբաժանումը մշտական տեղակայման վայր տեղափոխելու ճանապարհին:
Ավտոպատահարի հետևանքով մեքենայի ղեկին գտնվող կապիտան Պավլիկ Նիկոլայի Մանուկյանը գլխի շրջանում ստացած վնասվածքից տեղում մահացել է, իսկ մեքենայի ուղևորներ՝ զինծառայողներ, ավագ լեյտենանտ Հարություն Վարդանի Խաչատրյանը, լեյտենանտ Արմեն Սիսակի Հովսեփյանը, կրտսեր սերժանտներ Գրիշա Վարդանի Գրիգորյանը, Նարեկ Սամվելի Միրզոյանը, Մհեր Սամվելի Վարդանյանը, սերժանտ Բորիս Վիգենի Թունյանը, շարքայիններ Տիգրան Արմենի Օհանյանը, Ավետիք Արայիկի Նազարյանը, Արտյոմ Մանվելի Աբրահամյանը, Աշոտ Արմենի Սարգսյանը, Մուրազ Ժորայի Սադոյանը, Վարդգես Արսենի Խաչատրյանը կյանքին վտանգ չսպառնացող տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Բերդի զինվորական հոսպիտալ:

Право 16:04 22/09/2014
По факту ДТП с участием автомобиля Минобороны Армении марки «ГАЗ-66», перевозившего военнослужащих, вблизи села Арцваберд Тавушской области РА, в главном военном следственном управлении Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч.2 ст.377 (Нарушение правил вождения или эксплуатации машин, повлекшее по неосторожности смерть человека). Об этом сообщили в пресс-службе Следственного комитета РА.
Напомним, 19 сентября текущего года, примерно в 17:00, автомобиль Минобороны Армении марки «ГАЗ-66», перевозивший 13 военнослужащих на место постоянной дислокации, вблизи села Арцваберд Тавушской области РА съехал с проезжей части и упал в ущелье, в результате чего находящийся за рулем капитан Павлик Манукян скончался на месте от полученных ранений.
Пассажиры автомобиля – старший лейтенант Арутюн Хачатрян, лейтенант Армен Овсепян, младшие сержанты Гриша Григорян, Нарек Мирзоян, Мгер Варданян, сержант Борис Тунян, рядовые Тигран Оганян, Аветик Назарян, Артем Абрамян, Ашот Саркисян, Мураз Садоян, Вардгес Хачатрян, с различными телесными повреждениями были перевезены в военный госпиталь города Берд. Состояние здоровья пострадавших оценивается как удовлетворительное.