Հասարակություն 20:22 29/04/2016 Աշխարհում
«Եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթը կարող է դառնալ «Իսլամական պետության» ահաբեկիչների թիրախներից մեկը: Գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում անելով Daily Mail-ին:
Ըստ Իրաքի անվտանգության ուժերի՝ ԻՊ-ի յոթ կամ ութ ահաբեկիչներ ժամանել են Շվեդիա, որպեսզի Ստոկհոլմում հարձակումներ կազմակերպեն քաղաքացիական օբյեկտների վրա: Երաժշտական մրցութի կազմակերպիչները հաստատել են, որ փոխգործակցում են երկրի անվտանգության ծառայության հետ:
Շվեդիայի անվտանգության ծառայությունը և Ստոկհոլմի ոստիկանությունը հայտարարել են  զգոնության բարձրացման մասին:

«Евровидение» может стать одной из целей террористов «Исламского государства»
Международный конкурс «Евровидение» может стать одной из мишеней для террористов «Исламского государства» (ИГ). Об этом сообщает «Газета.ру».
По сведениям иракской службы безопасности, семь или восемь террористов ИГ прибыли в Швецию, чтобы организовать атаки на гражданские объекты в Стокгольме, пишет издание.
Отмечается, что организаторы музыкального конкурса подтвердили, что взаимодействуют со службой безопасности страны.
Служба безопасности Швеции и полиция Стокгольма объявили о состоянии повышенной готовности, указывает «Газета.ру».