Քաղաքական 12:27 10/05/2016 Հայաստան
Պարտադիր սոցիալական վճար կատարելու ժամկետը մեկ տարով երկարաձգելը կապ չունի նախընտրական գործընթացների հետ: Այդ մասին այսօր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հայտարարեց Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արտեմ Ասատրյանը` պատասխանելով ԱԺ պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանի հարցին:
Պատգամավորը հետաքրքրվում էր, թե արդյոք կառավարության այս նախաձեռնությունը կապված չէ՞ նախընտրական տարով:
«Դա բացարձակապես կապ չունի», -հավելեց Ասատրյանը:
Հիշեցնենք` Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը հրավիրվել է կառավարության նախաձեռնությամբ և գործադիրի ներկայացրած օրակարգով: «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին» նախագծով կառավարությունն առաջարկում նախատեսված սոցիալական վճար կատարելու պարտադիր ժամկետը երկարաձգել մինչև 2018թ. հուլիսի 1-ը:

Политика 13:28 10/05/2016 Армения
Артем Асатрян: Поправки в закон «О накопительных пенсиях» не связаны с предвыборными процессами в Армении
Продление срока, предусмотренного для обязательного условия выполнения социальных платежей, на год  – до 1 июля 2018 года, не связано с предвыборными процессами. Об этом сегодня на внеочередном заседании Национального Собрания Армении заявил министр труда и социальных вопросов РА Артем Асатрян в ответ на вопрос депутата Эдмона Марукяна.
Эдмон Марукян интересовался, не связана ли данная инициатива правительства с предвыборными процессами. «Абсолютно с этим не связано», – ответил Артем Асатрян.
Внеочередное заседание НС РА созвано по инициативе правительства республики – по повестке дня инициатора. Правительство Армении в ходе состоявшегося 5 мая заседания одобрило законопроект «О внесении изменений в Закон РА „О накопительных пенсиях”», в соответствии с которым максимальный срок, предусмотренный для обязательного условия выполнения социальных платежей, будет продлен на год  – до 1 июля 2018 года.