Քաղաքական 16:08 30/09/2016 Աշխարհում
Ֆրանսիայի իշխանությունները որոշում են կայացրել ուժեղացնել պետության ղեկավար Ֆրանսուա Օլանդի նստավայրի պաշտպանությունը ահաբեկչական գործողությունների լուրջ վտանգի հետ կապված: Լուրը գրում է «Ռիա նովոստի»-ն՝  հղում անելով RTL ռադիոկայանին:
«Հետախուզական գործակալությունները արդեն տեղեկացրել են Ելիսեյան պալատում ահաբեկչությունների  լուրջ ռիսկի մասին»,- ասված  է փաստաթղթում: Մասնավորապես խոսքը մահապարտ-ահաբեկիչների մասին է:
Սրա հետ կապված հանձնարարական է տրվել անցակետերում մեկի փոխարեն երկուական աշխատակից կանգնեցնել  և  իրավապահներին զինել ատրճանակ-գնդացիրներով:

Общество 16:30 30/09/2016 В мире
Французские власти приняли решение серьезно усилить охрану резиденции президента страны Франсуа Олланда – Елисейского дворца – из-за информации об угрозе терактов. Об этом сообщает радиостанция RTL со ссылкой на внутреннее распоряжение префектуры полиции Парижа.
«Разведслужбы сообщают о серьезном риске террористических атак на Елисейский дворец», – сказано в этом документе. В частности, речь идет о террористах-смертниках, передает РИА Новости.
В этой связи было решено усилить охрану в районе резиденции: в частности, сотрудники полиции будут стоять на постах не по одному, а по двое, также будет увеличено число патрулей. Кроме того, большинство полицейских вооружат пистолет-пулеметами.