Հասարակություն 19:05 16/08/2017 Տարածաշրջան
Մեքենաների երթևեկությունը ռուս-վրացական սահման տանող ճանապարհի վրա ամբողջությամբ արգելվում է գիշերային ժամերին: Jnews-ի փոխանցմամբ,  հաղորդում է Վրաստանի Տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ճանապարհային դեպարտամենտը:
«134-135 կմ հատվածում (Դարիալի կիրճում) Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհին գիշերը 00:00-ից մինչ առավոտյան 06:00-ն չի թույլատրվում բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների երթևեկությունը, իսկ օրվա մնացած ժամերին մեքենաների երթևեկությունը թույլատրվում է առանց կանգառի ռեժիմով», – նշված է Գործակալության հաղորդագրությունում:
Ռեժիմի պահպանմանը կհետևի ոստիկանությունը:
Դարիալի կիրճում ճանապարհային երթևեկությունը կասեցվել է մեկ օր առաջ, Վրաստանի տարածքում Թերեք գետի ջրի մակարդակի աճի պատճառով: Ավելի ուշ, Շրջակա միջավայրի Ազգային գործակալությունը հաղորդեց, որ Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհի վրա կան սելավային փլվածքներ:
Երթևեկությունը վերականգնվել է երեկոյան օգոստոսի 14-ին: Թե որքան կշարունակվեն սահմանափակումները, դեռ հայտնի չէ:

Общество 19:54 16/08/2017 Регион
Власти Грузии: Соединяющая Армению и Россию автодорога Степанцминда – Ларс по ночам будет закрыта для всех машин
Ведущая к российской-грузинской границе автодорога Степанцминда – Ларс будет закрыта для всех видов транспортных средств в ночное время суток, с полуночи до 06:00, а в остальное время движение разрешается в режиме без остановки. Об этом сообщает дорожный департамент министерства инфраструктур Грузии.
Напомним, автодорога Степанцминда – Ларс 14 августа, по состоянию на 16:00, была закрыта для всех видов транспортных средств из-за угрозы схода оползня. А 15 августа, по состоянию на 08:00, дорога была открыта для всех видов транспортных средств.