Հասարակություն 11:02 26/07/2014
Տավուշի մարզի տարածաշրջանի սահմանամերձ Մովսես, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր և Չինարի գյուղերը երեկ գիշերը մի քանի ժամ հակառակորդի կողմից գնդակոծության են ենթարկվել:
«3 ժամ շարունակ գնդակոծվում էր, նույնիսկ հրետակոծվում: Արդեն սկսել են տարբեր չափերի արկերով հրետակոծել տարածաշրջանը»,-Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում երեկվա իրավիճակը ներկայացրեց Մովսեսի գյուղապետ Արարատ Ավալյանը:
Նրա խոսքով` իրենց գյուղում մարդկանց շրջանում վնասներ չեն եղել, առանձին տների տանիքներ են ծակվել, կոտրվել, բայց ընդհանուր առմամբ, մեծ վնասներ չեն գրանցվել:
Գյուղապետն ասաց, որ հակառակորդի կրակոցներին մեր զինված ուժերը նույնպես պատասխանել են անընդհատ կրակահերթերով. «Բա հո առանց պատասխան չէի՞նք թողնելու»:

Общество 12:03 26/07/2014
ВС Азербайджана накануне ночью на протяжении нескольких часов обстреливали приграничные села Мовсес, Айгепар, Неркин Кармирахпюр, Чинари в Тавушской области Армении.
«Противник вел обстрел на протяжении трех часов. Они уже начали артобстрел с применением снарядов разного калибра»,– об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил староста села Мовсес Арарат Авалян.
В результате обстрела, по словам старосты, в селе никто не пострадал, были повреждены крыши нескольких домов, но в целом значительный ущерб не был нанесен.
Арарат Авалян добавил, что ВС Армении с целью пресечения активности противника предприняли адекватные меры.