Հասարակություն 17:38 26/01/2015
«Ցավակցելով ադրբեջանական զոհերի ընտանիքներին նրանց որդիների ադրբեջանական ղեկավարության ավանտյուրայի զոհը դառնալու կապակցությամբ, միաժամանակ որոշակի պարզաբանում տանք: Այո մենք չենք թաքցնում, որ կանխարգելիչ գործողություններ ենք իրականացրել»,-այս մասին իր ֆեյսբուքյան գրառման մեջ հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Զոհվածների հարազատները կարող են սեփական ԶՈւ-երի հրամակազմից պարզաբանում պահանջեն, թե սույն ամսի 23-26-ը ինչ ճակատագիր են ունեցել, Գյոալի-Գետաբեկի ուղղությամբ տեղակայված 812-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտանության տեղամասում, Զիվլյան-Դաշքեսան ուղղությամբ տեղակայված 191-րդ լեռնահրաձգային բրիգադի տեղամասում, Քեմերլիի ուղղությամբ տեղակայված 707-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի և Կիյամադդինլիի ուղղությամբ տեղակայված 161-րդ մոտոհրաձգային բրիգադի պաշտպանության տեղամասում, ծառայող ավելի քան 15 զինծառայողները:
Ի դեպ Ադրբեջանի ՊՆ-ին խորհուրդ կտայինք տարբերել ականանետը նռնականետից, քանի որ ականանետի դեպքում զոհերն ու ավերածությունները»,-ասված է գրառման մեջ:

Политика 19:50 26/01/2015
«Выражая соболезнования семьям азербайджанских военнослужащих, павших жертвой авантюры руководства Азербайджана, мы должны при этом дать кое-какие разъяснения. Да, мы не скрываем, что осуществили превентивные действия», – написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян на своей странице в социальной сети Facebook.
Он отметил, что родственники азербайджанских военнослужащих могут потребовать разъяснений у командования ВС Азербайджана касательно того, что произошло в период с 23 по 26 января с военными численностью более 15 человек, проходившими службу в 812-й мотострелковой бригаде, дислоцированной в направлении Гёал-Гетабек, 191-й горнострелковой бригаде, размещенной в направлении Зивлян-Дашкесан, в дислоцированной в направлении Кемерли 707-й мотострелковой бригаде и в расположенной в направлении Киямаддинли 161-й мотострелковой бригаде.
«Кстати, советуем Министерству обороны Азербайджана различать миномет от гранатомета», – отметил А. Ованнисян, указав на разницу жертв и разрушений при применении данных видов вооружений.
Президент Армении: Азербайджан дорого заплатит за жизнь каждого из ребят, отныне будут не только карательные действия