Օրվա մամուլ 10:04 30/08/2014
ԽՍՀՄ պետական գործիչ Անաստաս Միկոյանի արձանը այս տարի չի տեղադրվի: Այս մասին «Հայկական Ժամանակ»-ին հայտնել է Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Տիգրան Բարսեղյանը: Արձանի տեղադրումը ի սկզբանե նախատեսվում էր իրականացնել այս տարվա ընթացքում:
«Կոնսերվացված վիճակ է հիմա, տեղաշարժ չունենք: Ինչ-որ ունեցել ենք, էլի ունենք և որոշումը, և արձանը: Բայց առավել կարևոր խնդիրները առաջնահերթ համարելով զբաղված ենք դրանցով: Բայց դա չի նշանակում, որ Միկոյանի արձանից մենք հրաժարվել ենք»,- ասել է Բարսեղյանը և չի էլ երաշխավորել, որ ԽՍՀՄ գործչի արձանը կտեղադրվի հաջորդ տարի:
Ըստ նրա, նախ պետք է իրականացվի Կարեն Դեմիրճյանի արձանի, հետո՝ 2015թ. աշնանը, Գարեգին Նժդեհի արձանի տեղադրումը, և հետո հերթը կհասնի Միկոյանի արձանին:

Пресса дня 11:24 30/08/2014
«Памятник государственному деятелю СССР Анастасу Микояне не будет уставлен в Ереване в этом году, сообщил газете «Айкакан жаманак» главный архитектор Еревана Тигран Барсегян.
«Сейчас законсервированная ситуация, сдвигов нет. Сочтя первостепенными наиболее важные задачи, теперь занимаемся ими. Но это не означает, что мы отказались от памятника Микояну»,- сказал Барсегян. При этом, он не гарантировал, что памятник будет установлен в следующем году.
По его словам, в первую очередь нужно установить памятник Карену Демирчяну, потом, в 2015 году - памятник Гaрeгину Нжде, и только затем очередь дойдет до памятника Микояну.