Հասարակություն 12:47 10/05/2024 Հայաստան
«Այս շարժումը հստակ ուղերձ ունի. Նիկոլ Փաշինյա՛ն, չե՛ս կարողացել երկիրը ղեկավարել, չե՛ս կարողանում երկիրը կառավարել, ակնհայտ է, չես կարողանալու երկիրը կառավարել, դու երկիրը դրել ես շատ ծանր վիճակում ոչ միայն արտաքին, այլև ներքին հարցերույմ, դու տապալել ես ամեն ինչ, դու կորցրել ես մեր հայրենիքի կարևոր մասը՝ Արցախը ու չես ուզում դրա մասին խոսել»,-ֆեյսբուքյան էջում հրապարակած տեսանյութում մասնավորապես նշում է  ԱԳ նախկին նախարար Վարդան Օսկանյանը։
Շարունակելով թվարկել ձախողումները՝ Օսկանյանն ասաց, նա խճճվել է աշխարհքաղաքական խաղերի մեջ, դրանից դուրս գալ Նիկոլ Փաշինյանը չի կարող։
«Նրա հրաժարականի պահանջն արդար է, դա կարելի է իրականացրել սահմանադրական ճանապարհով։ Այս պահի դրությամբ ես կարծում եմ, որ վարչապետի թեկնածուն պետք է լինի հենց Բագրատ Սրբազանը, քանի որ այս կառավարությունը լինելու է ժամանակավոր, գուցե մեկ տարվա։ Անցումային շրջանի համար ամենահարմար թեկնածուն այն մարդն է, որը սկսել է, իր գործով ցույց է տվել, որ ինքը նվիրում ունի այս հարցերին ու վճռական է այս նպատակներն իրականացնելու հարցում»,-ասաց Օսկանյանը։
Նրա խոսքով, որպեսզի այս գործընթացը լինի սահուն, երկու խնդիր կա՝ ժողովրդի աջակցությունն ու ՔՊ-ականների մասնակցությունն այս ամենին,  ժամանակն է, նրանք վերանայեն իրենց մոտեցումները։

Общество 14:00 10/05/2024 Армения
«У движения «Тавуш во имя Родины» есть четкий месседж: «Никол Пашинян, ты не смог управлять страной, ты не можешь управлять страной сейчас, очевидно, что не сможешь управлять страной и в будущем. Ты поставил страну в очень тяжелое положение не только в сфере внешней политики, но и во внутренних вопросах. Ты провалил все, потерял важную часть нашей Родины – Арцах – и не хочешь об этом говорить»,  – заявил бывший министр иностранных дел Армении Вардан Осканян в видео, опубликованном  на своей странице в Facebook.
Продолжая перечислять провалы, Осканян заявил, что Пашинян запутался в геополитических играх, он не может из них выбраться.
«Требование о его отставке – справедливое, оно может быть реализовано конституционным путем. На данный момент я думаю, что кандидатом на пост премьер-министра должен быть сам Баграт Галстанян, потому что это правительство будет временным, может быть, на один год. Наиболее подходящим кандидатом на переходный период является человек, который на деле показал, что предан этим вопросам и полон решимости реализовать эти цели», – сказал Осканян.
По его словам, для того, чтобы этот процесс прошел гладко, нужно решить 2 проблемы: поддержка народа и участие во всем этом членов правящей партии, им пора пересмотреть свои подходы.