Հասարակություն 10:43 18/04/2015
Երևանում այսօր ցերեկը ջերմաստիճանը կհասնի +24-ի: Երեկոյան ժամերին կգրանցվի +18-+20, իսկ գիշերը՝ +10-+12: Առաջիկա երեք օրերին կգրանցվի նույն ջերմաստիճանը: Այս մասին տեղեկանում ենք Հիդրոմետ ծառայությունից:
Երևանում ապրիլի 18-ին, 19-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին, 20-ին` գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին, 21-22-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպների ժամանակ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ:
Հանրապետության տարածքում ապրիլի 18-ին, 19-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին և 20-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 20-22-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ, 21-ի գիշերը հյուսիսային շրջաններում` ինտենսիվ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վրկ, 20-22-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ:

Общество 11:08 18/04/2015
В Ереване сегодня днем температура воздуха достигнет +24 °C, в вечерние часы столбик термометра покажет +18°C -+20°C, а ночью – +10°C -+12°C. Как передает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА, такая погода сохранится в течение ближайших трех дней.
В Ереване 18 апреля, ночью 19 апреля ожидается погода без осадков. В первой половине ночи и во второй половине дня 19 и 20 апреля, 21-22 апреля время от времени прогнозируются дожди и грозы. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.
На территории Армении 18 апреля, ночью 19 апреля ожидается погода без осадков, а 19 апреля и 20 апреля во второй половине дня, 20-22 апреля в большинстве областей республики временами прогнозируются кратковременные дожди и грозы, возможен град. В северных районах ночью 21 апреля осадки будут интенсивными.
Ветер будет юго-западным, 5-10 м/с. В ряде районов 20-22 апреля порывы ветра достигнут силы 20-25 м/с.
Температура воздуха 18 апреля и ночью 19 апреля повысится на 2-3 градуса, а вот днем 22 апреля столбик термометра зафиксирует понижение на 1-2 градуса.