Հասարակություն 12:10 09/04/2007
Ապրիլի 8-ի գիշերը, ժամը 00:30-ի սահմաններում, անհայտ անձինք կրակ են բացել “BMW 552” մակնիշի ավտոմեքենայի վրա, որում գտնվել է Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը: Ինչպես հայտնի է դարձել Panorama.am-ի թղթակցին, դեպքը տեղի է ունեցել Էջմիածին քաղաքից ոչ հեռու` «Զվարթնոց» գերեզմանատան մոտակայքում:
Մեքենան, որի մեջ եղել է նաև Հակոբ Հակոբյանի ընկերը, պատկանել է պատգամավորի եղբորը: Նախնական տվյալներով կրակահերթը կատարվել է Կալաշնիկովի ինքնաձիգից: Հակոբ Հակոբյանը առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու համար առաջադրվել է Էջմիածինն ընդգրկող թիվ 19 ընտրատարածքում:
Նույնը օրը` վաղ առավոտյան, անհայտ անձինք այրել են նույն ընտրատարածքում գրանցված մեկ այլ թեկնածուի` Սուսաննա Հարությունյանի նախընտրական շտաբը: Շտաբը տեղակայված է եղել պաշտոնաթող գեներալ Սեյրան Սարոյանի տան դիմաց, ով նույնպես առաջադրվել է այս ընտրատարածքում: Բնակիչները չեն բացառում, որ երկու դեպքն էլ հնարավոր է Ս. Սարոյանի ձեռքի գործն է:
Այս պահին Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի դատարանում լսվում է նույն ընտրատարածքի մեկ այլ թեկնածուի, Արաբկիր համայնքի ղեկավարի օգնական Հակոբ Հակոբյանի հայցն ընդդեմ Հակոբ Հակոբյանի և Սուսաննա Հարությունյանի: Հիշեցնենք, որ նախորդիվ տեղի Ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովը հրաժարվում էր գրանցել Սուսաննա Հարությունյանի և Հակոբ Հակոբյանի թեկնածությունները` գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերում առկա անճշտությունների պատճառով:

Society 12:55 09/04/2007
At the night of April 8, at about 12.30 a.m. unknown people have shot a fire on the car of “MBW 552” model. Deputy of National Assembly of Armenia, Hakob Hakobyan, was in the car. As the correspondent of Panorama.am was informed, the incident took place not far from the town of Echmiadzin, near the “Zvartnots” cemetery.
A friend of Hakob Hakobyan was also in the car, which belongs to the brother of the MP. According to preliminary data, the burst of fire was made from the machine-gun Kalashnikov. Hakob Hakobyan has been nominated for deputies in the electoral district N19 in Echmiadzin.
The same day, early morning unknown people has burned down the election office of another candidate, registered in the same electoral district, Sousanna Haroutyunyan. Her office is located in front of the house of retired general Seyran Saroyan, who is also nominated in this district. Residents do not rule out that the two cases is S. Saroyan’s handwork.
At the moment the court of first instance of Armavir region is hearing the suit of another candidate of the same electoral district, Hakob Hakobyan, Deputy Head of Arabkir community, against Hakob Hakobyan and Sousanna Haroutyunyan. To remind, earlier the District election commission refused to register the candidatures of Sousanna Haroutyunyan and Hakob Hakobyan, because of existing inaccuracies in the documents necessary for registration.