Քաղաքական 13:16 16/06/2010
«Սա ադրբեջանական լրատվամիջոցների հերթական քարոզարշավն է, որն ամեն տարի` ամռան ամիսներին, նկատվում է վերջիններսի կողմից: Ղարաբաղյան կողմը, մասնավորապես ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ուժերը Ադրբեջանում տեղի ունեցող հրդեհների հետ որևէ առնչություն չունեն»,- մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած հայտարարություններն առ այն, թե ԼՂՀ ՊԲ զինվորները հրդեհում են իրենց արտերը՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Նրա խոսքերով, ԼՂՀ ՊԲ ուժերն այլ խնդիրներ են լուծում՝ բարեխղճորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը, իսկ այդ տեղեկություններն իրականության հետ որևէ կապ չունեն:
Պատասխանելով Panorama.am-ի այն հարցին, թե նույն լրատվամիջոցները տեղեկատվություն են տարածել այն մասին, որ հայկական կողմն Ադրբեջանի հետ շփման գոտում խախտել է հրադադարի ռեժիմը և մի քանի ուղղություններով գնդացրից կրակ է արձակել՝ Ս. Հասրաթյանն ասաց.
«Դա ևս ապատեղակատվություն է. հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը: ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ են բացում միայն այն դեպքում, երբ ադրբեջանցի դիրքապահները «համը հանում են»»:

Политика 13:40 16/06/2010
Это очередная пропагандистская компания азербайджанских СМИ, которая каждым летом ими проводится, заявил Panorama.am пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян, комментируя информацию азербайджанских СМИ о том, что солдаты Армии обороны НКР поджигают их угодья.
“Карабахская сторона, в частности, силы Армии обороны не имеют никакого отношения к этим пожарам”, - сказал он.
По его словам, силы Армии обороны НКР решают совершенно другие задачи, они добросовестно соблюдают режим прекращения огня, а эти сведения не имеют никакого отношения к действительности.
Отвечая на вопрос о том, что согласно азербайджанским СМИ армянские силы нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с Азербайджаном, С. Асратян заметил: “Это также дезинформация, армянская сторона сохраняет режим перемирия. Подразделения Армии обороны НКР открывают огонь только в том случае, когда азербайджанские солдаты на постах переходят меру”.