Քաղաքական 13:16 16/06/2010
«Սա ադրբեջանական լրատվամիջոցների հերթական քարոզարշավն է, որն ամեն տարի` ամռան ամիսներին, նկատվում է վերջիններսի կողմից: Ղարաբաղյան կողմը, մասնավորապես ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ուժերը Ադրբեջանում տեղի ունեցող հրդեհների հետ որևէ առնչություն չունեն»,- մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած հայտարարություններն առ այն, թե ԼՂՀ ՊԲ զինվորները հրդեհում են իրենց արտերը՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց ԼՂՀ ՊԲ մամուլի ծառայության ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը:
Նրա խոսքերով, ԼՂՀ ՊԲ ուժերն այլ խնդիրներ են լուծում՝ բարեխղճորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը, իսկ այդ տեղեկություններն իրականության հետ որևէ կապ չունեն:
Պատասխանելով Panorama.am-ի այն հարցին, թե նույն լրատվամիջոցները տեղեկատվություն են տարածել այն մասին, որ հայկական կողմն Ադրբեջանի հետ շփման գոտում խախտել է հրադադարի ռեժիմը և մի քանի ուղղություններով գնդացրից կրակ է արձակել՝ Ս. Հասրաթյանն ասաց.
«Դա ևս ապատեղակատվություն է. հայկական կողմը պահպանում է հրադադարի ռեժիմը: ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ են բացում միայն այն դեպքում, երբ ադրբեջանցի դիրքապահները «համը հանում են»»:

Politics 13:46 16/06/2010
“This is another propaganda attempt by the Azerbaijani media, observed every year in summer. Karabakhi side, particularly the Nagorno-Karabakh Defense Army has nothing to do with the arson in Azerbaijan,” spokesman for the NKR Defense Army Senor Hasratyan told Panorama.am commenting on the information spread by Azerbaijani media as if NKR Defense Army committed arson in their fields.
According to him, NKR Defense Army forces have other issues to solve: keeping cease-fire regime, for example, while this information cannot be true.
Answering Panorama.am question that the same media informed as if the Armenian side violated cease-fire regime in the contact line with Azerbaijan, firing in several directions, S. Hasratyan said:
“This is another piece of disinformation. Armenian side keeps cease-fire regime. NKR Defense Army units open fire only if Azerbaijani frontiers “overstep the limits”.