Քաղաքական 13:39 09/12/2010
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են եղել 2010թ. հեռուստամարաթոնի ընթացքի, արդյունքների և իրականացվելիք աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
Նախագահը ներկայացրել է հեռուստամարաթոնի ընթացքն ու արդյունքները, որից հետո քննարկվել են ջրամատակարարմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը կառավարությանը հանձնարարել է մշակել ըստ բնակավայրերի իրականացվելիք միջոցառումների համապարփակ ծրագիր, որի հիմքում պետք է ընկած լինի դրանց կարևորությունն ու առաջնահերթությունը, ապահովել տարբեր գերատեսչությունների միջև սերտ համագործակցություն և իրականացվող աշխատանքների ընթացքը լայնորեն լուսաբանել ԶԼՄ-ների միջոցով:
Նիստին հրավիրված էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, շրջվարչակազմերի ղեկավարները, պաշտոնատար այլ անձինք:
Արդեն 16 օր է «Զվարթնոց» օդանավակայանում շարունակում է հացադուլ իրականացնել ռազմական և հետաքննող լրագրող ֆրանսահայ Լեո Նիկոլյանը: Նա...

Politics 15:09 09/12/2010
On 9 December President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan chaired the meeting of the Security Council. Issues related to the process and results of the 2010 Telethon as well as programs to be realized were on the agenda of the meeting.
The President introduced the process and results of the Telethon. Thereafter issues of the water supply were touched upon.
The Head of the State requested the Cabinet of Ministers elaborate a comprehensive action plan in different settlements based on significance and priority, secure close cooperation between different structures and mass coverage of the activities to be carried out.
Executive director of the “Hayastan” All-Armenian Fund Ara Vardanyan, heads of the regional administrations and other officials were invited to the meeting. Central information department of the office of Artsakh President reported.