Քաղաքական 13:39 09/12/2010
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի նախագահությամբ այսօր տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում ընդգրկված են եղել 2010թ. հեռուստամարաթոնի ընթացքի, արդյունքների և իրականացվելիք աշխատանքների հետ կապված հարցեր:
Նախագահը ներկայացրել է հեռուստամարաթոնի ընթացքն ու արդյունքները, որից հետո քննարկվել են ջրամատակարարմանն առնչվող հարցեր:
Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ, երկրի ղեկավարը կառավարությանը հանձնարարել է մշակել ըստ բնակավայրերի իրականացվելիք միջոցառումների համապարփակ ծրագիր, որի հիմքում պետք է ընկած լինի դրանց կարևորությունն ու առաջնահերթությունը, ապահովել տարբեր գերատեսչությունների միջև սերտ համագործակցություն և իրականացվող աշխատանքների ընթացքը լայնորեն լուսաբանել ԶԼՄ-ների միջոցով:
Նիստին հրավիրված էին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանը, շրջվարչակազմերի ղեկավարները, պաշտոնատար այլ անձինք:
Արդեն 16 օր է «Զվարթնոց» օդանավակայանում շարունակում է հացադուլ իրականացնել ռազմական և հետաքննող լրագրող ֆրանսահայ Լեո Նիկոլյանը: Նա...

Политика 13:23 09/12/2010
Президента Республики Арцах Бако Саакяна 9 декабря провел заседание Совета безопасности, на повестке которого были вопросы, связанные с процессом и результатами телемарафона 2010 года, а также запланированными по итогам мероприятия работами. Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.
Президент представил процесс и результаты телемарафона, после чего были обсуждены вопросы, касающиеся водоснабжения.
Глава государства поручил кабинету министров разработать в разрезе населенных пунктов комплексный план мероприятий, в основе которых должны быть положены важность и приоритетность, обеспечить тесное взаимодействие между различными ведомствами и широко освещать ход проводимых работ в средствах массовой информации.
На заседание были приглашены исполнительный директор всеармянского фонда “Айастан” Ара Варданян, руководители районных администраций, другие должностные лица.