ՊՆ զորամասի շտաբի պետը 3000 ԱՄՆ դոլար է վերցրել. Նոր մանրամասներ
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության N զորամասի շտաբի պետին կաշառք տալու մասին /3000 ԱՄՆ դոլար/ օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա ՊՆ քննչական ծառայության հատկապես կարևոր գործերի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311 հոդվածի (Կաշառք ստանալը) 3-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով 2011թ. նոյեմբերի 8-ին հարուցվել է քրեական գործ և կատարվում է նախաքննություն:
Այդ մասին տեղեկացնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
ՀՀ ՊՆ N զորամասի շտաբի պետը 2011թ. նոյեմբերի 8-ին ձերբակալվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայողին մեկ այլ զորամաս տեղափոխելու համար կաշառք ստանալու կասկածանքով:
Քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է: Նշենք, որ կաշառք վերցրած պաշտոնյայի անունը չի հաղորդվում:

Право 15:36 09/11/2011
На основе оперативных данных о даче взятки в размере $3000 начальнику штаба N-й воинской части министерства обороны Армении в следственном отделе по особо важным делам следственной службы МО 8 ноября возбуждено уголовное дело по признакам 3 п. 3 части ст. 311 (Получение взятки) УК РА. Ведется следствие, сообщили в пресс-службе Минобороны РА.
Начальник штаба N-й воинской части МО Армении накануне был задержан по подозрению в получении взятки за перевод солдата-срочника в другую воинскую часть. Отметим, что имя чиновника-взяточника не называется.