Հասարակություն 11:38 06/03/2012
«Այսօր առավոտյան Արմավիա ավիաընկերությունը ժամը 06.45-ից դադարեցրել է Երևան-Մոսկվա և Երևան-Ռոստով չվերթների սպասարկումը` ուղևորներին հայտարարելով, որ չվերթների սպասարկումը դադարեցվել է օդանավակայանի կողմից սահմանված բարձր սակագների պատճառով»,-«Արմավիա» ավիաընկերության հայտարարության վերաբերյալ պարզաբանումով է հանդես եկել «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն:
Ընկերությունից հայտնում են, որ «Արմավիա ընկերությունը, լինելով ազգային փոխադրող, ի տարբերություն մյուս ավիաընկերությունների օգտվում է մեր ընկերութան կողմից տրամադրված հատուկ սակագներից: Ավելին, ըստ Ռոսնավիգացիա կազմակերպության կողմից ստացված հեռագրի, կուտակված պարտքերի պատճառով Արմավիա ավիաընկերությանն արգելվում է թռիչքներ իրականացնել դեպի Ռուսաստան և մուտք գործել Ռուսաստանի օդային տարածք:
Ըստ երևույթին, ավիաընկերության համար թանկ են ոչ միայն Հայաստանում այլև Ռուսաստանում գործող սակագները»:
Տարածածա հայտարարության մեջ նաև նշվում է, թե «Զվարթնոց»-ը բացասական է գնահատում Արմավիա ավիաընկերության կողմից անհարիր շահարկումները և անհիմն ու կեղծ մեկնաբանությունները և ցավում է, որ միակ ազգային փոխադրողը հայտնվել է այսպիսի վիճակում:
«Նաև տեղեկացնում ենք, որ մյուս բոլոր փոխադրողների կողմից իրականացվող չվերթները կատարվում են ժամանակին և անխափան»,-ասված է ընկերության տարածած պարզաբանման մեջ:

Общество 12:34 06/03/2012
«Сегодня утром авиакомпания «Армавиа» с 06:45 приостановила обслуживание рейсов Ереван-Москва и Ереван-Ростов, заявив пассажирам, что это сделано из-за высоких цен на услуги, которые оказывает аэропорт «Звартноц», - с пояснением относительно данного заявления авиакомпании «Армавиа» выступила пресс-служба ЗАО «Армения. Международные аэропорты».
Как отметили в «Звартноце», «Армавиа», будучи национальным авиаперевозчиком, в отличие от других авиакомпаний пользовалась специальными тарифами, установленными нашей компанией. Более того, согласно сообщению, полученному от организации «Роснавигация», из-за накопившихся долгов авиакомпании «Армавиа» запрещено осуществлять полеты в Россию и входить в воздушное пространство России.
По всей видимости, авиакомпанию не устраивают тарифы, действующие не только в Армении, но и в России».
В распространенном заявлении отмечено также, что аэропорт «Звартноц» негативно оценивает неуместные спекуляции авиакомпании «Армавиа», а также безосновательные и фальшивые комментарии, и сожалеет по поводу того, что единственный национальный перевозчик оказался в таком положении.
«Кроме того, сообщаем, что осуществляемые всеми другими перевозчиками полеты выполняются вовремя и без сбоев»,- отмечено в распространенном компанией пояснении.