Հասարակություն 10:37 24/03/2012
Քիչ առաջ Հանրապետության հրապարակ ժամանեց ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Նա քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հետ ծանոթացավ Հանրապետության հրապարակում երեկվանից ցուցադրված չինական 80 ավտոբուսներին: Հիշեցնենք, որ Հայաստանը Չինաստանից նվեր է ստացել 249 ավտոբուս:
Ինչպես հաղորդում է Panorama.am-ի թղթակիցը, նախագահ Սերժ Սարգսյանը այդ ավտոբուսներից մեկով` 22 համարով, ուղևորվեց դեպի Շահումյան հրապարակ, որտեղ կծանոթանա «Հայփոստ» ընկերության նոր մեքենաներին:
Նոր ավտոբուսները սպասարկելու են թիվ 28, 32, 54, 38, 3, 22 երթուղիները: Լրագրողների հետ զրույցում քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության պետ Նավասարդյանը հայտնել է, որ այսօր նոր ավտոբուսները քաղաքացիներին կսպասարկեն անվճար: «Դա քաղաքապետի նախաձեռնությունն է»,-ասաց նա:
Երեկ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է Չինաստանի «Հայեր-Բաս» ավտոգործարանի փոխնախագահ Խուան Շու Պինի և նրա գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ, շնորհակալություն է հայտնել Չինաստանի ժողովրդական հանրապետության կառավարությանը` Հայաստանին նվիրաբերված 249 քաղաքային ավտոբուսների համար: Դրանց մի մասը, ինչպես արդեն նշեցին, այսօր դուրս կգան երթուղիներ:

Общество 11:11 24/03/2012
Немногим ранее президент Армении Серж Саргсян прибыл на площадь Республики Еревана, где со вчерашнего дня представлены 80 китайских автобусов, которые предоставила Армении Китайская Народная Республика.
Как передает корреспондент Panorama.am, президент на одном из автобусов под номером 22 направился к площади им. Шаумяна, где будут представлены и новые автомобили компании «Айпост».
Отметим, что новые автобусы будут обслуживать рейсы под номерами 28, 32, 54, 38, 3, 22. В беседе с журналистами
начальник транспортного управления мэрии Еревана Генрих Навасардян отметил, что сегодня новые автобусы будут обслуживать граждан бесплатно. «Это инициатива мэра Еревана», - сообщил он.
Напомним, что вчера мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с вице-президентом автозавода «Хайер-Бас» Китая Хуаном Шу Пином и членами возглавляемой им делегации. Приветствуя гостей, Тарон Маргарян выразил благодарность правительству Китайской Народной Республики за предоставленные Армении 249 городских автобусов, часть из которых уже сегодня выйдет на маршруты.