Քաղաքական 15:55 31/05/2012
Այդ մասին իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ մամլո խոսնակ Ալեքսանդր Լուկաշովիչը:
Ռուսաստանի ԱԳՆ ներկայացուցիչը նշել է, որ Մոսկվան ամբողջությամբ հետևում է ՄԱԿ-ի կողմից Իրանի նկատամամբ ընդունած բանաձևերին, սակայն Իրանի նկատմամբ միջուկային ծրագրի առնչությամբ մտահոգության պատրվակով ԱՄՆ-ի կողմից Իրանի նկատմամբ սահմանած միակողմանի պատժամիջոցները Ռուսաստանը պաշտոնապես չի ճանաչում:
Հավելենք, որ Իրանի պաշտոնական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ ԻԻՀ ֆինանսների և տնտեսության նախարարի տեղակալ Ահմադ Սադեղի Գոլմաքանին, այսօր անդրադառնալով Իրանի նկատմամբ Արևմուտքի սահմանած տնտեսական պատժամիջոցներին, նշել է, որ պատժամիջոցների պայմաններում անցյալ տարի Իրանը 100-ից ավելի երկրներ շուրջ 41 միլիարդ դոլարի ապրանք է արտահանել:

Region 16:24 31/05/2012
Russia does not recognize the unilateral sanctions imposed on Iran by the USA, Iranian news agency MEHR quotes Russian Foreign Ministry spokesman Alexander Lukashovich as saying.
The Russian official said Moscow follows resolutions on Iran passed by the United Nations, however, unilateral sanctions imposed on Iran by the USA are not backed by Moscow.
Iranian official IRNA news agency said Iranian deputy minister of finance Ahmad Sadeghi Golmakani said although the West imposed sanctions on Iran $41 billion of products were exported to more than 100 foreign countries.