Տնտեսություն 16:54 22/10/2012
ԻԻՀ Արևելյան Ազարբայջան նահանգի և Արմավիրի մարզի միջև հակակարկտային կայանների գնման մասին պայմանագիր է ստորագրվել
Արևելյան Ազարբայջանի և Արմավիրի մարզի միջև հակակարկտային կայանների գնման մասին պայմանագիր է ստորագրվել:
Այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն հաղորդագրության ՝ ԻԻՀ Արևելյան Ազարբայջան նահանգի գյուղատնտեսության կազմակերպության նախագահ Մասուդ Մոհամմադիանը տեղեկացրել է, որ հայկական «Բարվա» ինովացիոն կենտրոնի հետ ստորագրած պայմանագրի համաձայն՝ իրանական կողմը ձեռք կբերի հակակարկտային կայաններ:
Իրանցի պաշտոնյան, անդրադառնալով վերջերս Արմավիրի մարզ կատարած այցին, նշել է, Իրանն ու Հայաստանը կարող են համատեղ համագործակցություն ծավալել մի շարք ոլորտներում:

Общество 16:55 22/10/2012
Иранская провинция Восточный Азербайджан и Армавирская область Армении заключили договор о покупке противоградовых станций
Между иранской провинцией Восточный Азербайджан и Армавирской областью Армении заключили договор о покупке противоградовых станций. Об этом сообщает иранское информационное агентство «ИСНА».
Согласно информации, председатель сельскохозяйственной организации иранской провинции Восточный Азербайджан Масуд Мохаммадиан сообщил, что согласно подписанному с армянским инновационным центром «Барва» договору иранская сторона приобретет противоградовые станции.
Комментируя свой недавний визит в Армавирскую область Армении, Масуд Мохаммадиан отметил, что Иран и Армения могут вести совместное сотрудничество в ряде сфер.
Посол ИРИ в Армении: Расширение отношений между Ереваном и Тегераном должно носить продолжительный характер