Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի ռեկտոր է վերընտրվել Արամ Իսաբեկյանը
Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայում տեղի է ունեցել խորհրդի նիստ, որը վարել է խորհրդի նախագահ Անելկա Գրիգորյանը: Խորհրդի 24 անդամներից նիստին ներկա են գտնվել 23-ը:
ԿԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ՝ նիստի օրակարգում ռեկտորի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթի անցկացումն էր: Սահմանված ժամկետներում ինքնաառաջադրված միակ թեկնածուն նախորդ 5 տարիներին ռեկտորի պաշտոնը զբաղեցրած ակադեմիայի ռեկտոր Արամ Իսաբեկյանն էր, ով ներկայացրել է ակադեմիայի զարգացման հնգամյա ծրագիրը: Քննարկումից հետո, համաձայն «Բարձրագույն և հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքի 15-րդ հոդվածի 9-րդ կետի և Երևանի գեղարվեստի պետական ակադեմիայի կանոնադրության՝ փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքում 5 տարի ժամկետով միաձայն ՝ 23 կողմ ձայնով, ակադեմիայի ռեկտոր է ընտրվել Արամ Իսաբեկյանը:

Образование 12:04 17/07/2013
В Ереванской государственной художественной академии состоялось заседание совета, которое вела председатель совета Анелька Григорян. Из 24 членов совета на заседании присутствовали 23.
Как сообщает пресс-служба Министерства образования и науки Армении, в повестку заседания был включен вопрос о проведении конкурса на вакантное место ректора. Единственным кандидатом, выдвинувшим кандидатуру в установленные сроки, был ректор академии Арам Исабекян, который занимал этот пост в течение предыдущих пяти лет. Он представил пятилетнюю программу развития академии. После обсуждения, согласно п.9 ст.15 закона РА «О высшем и поствузовском специальном образовании» и уставу Ереванской государственной художественной академии, в результате закрытого (тайного) голосования Арам Исабекян был единогласно избран ректором академии на пятилетний срок.