Քաղաքական 16:57 17/04/2014
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության ղեկավար Դմիտրի Մեդվեդևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հովիկ Աբրահամյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, որում ասված է.
«Հարգելի Հովիկ Արգամի,
Շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Ռուսաստանին և Հայաստանին կապում են դաշնակցային հարաբերությունները և ռազմավարական գործընկերությունը, որոնք հիմնված են մեր ժողովուրդների բարեկամական ավանդույթների վրա:
Վստահ եմ, որ մեր երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացումը առևտրատնտեսական, ներդրումային, գիտա¬տեխնիկական և այլ ոլորտներում, նոր խոշոր համատեղ ծրագրերի իրականացումը, Եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացին հայ գործընկերների լիարժեք միացումն ամբողջովին համապատասխանում են մեր պետությունների շահերին: Պատրաստ եմ Ձեզ հետ կառուցողական աշխատանքի Հայաստանի և Ռուսաստանի կառավա-րությունների միջև փոխհամագործակցության բոլոր արդիական հարցերի շուրջ:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգարժան Հովիկ Արգամի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու գործու¬նեության մեջ»:

Политика 17:52 17/04/2014
Председатель правительства Российской Федерации Дмитрий Медведев направил поздравительное послание Овику Абраамяну в связи с назначением на должность премьер-министра Республики Армения, в котором говорится:
«Уважаемый Овик Аргамович,
Поздравляю Вас в связи с назначением на пост Премьер-министра Республики Армения.
Россию и Армению связывают отношения союзничества и стратегического партнерства, основанные на традициях дружбы наших народов.
Убежден, что дальнейшее развитие двустороннего сотрудничества в торгово-экономической, инвестиционной, научно-технической и иных областях, реализация новых крупных совместных проектов, полноформатное подключение армянских партнеров к процессу Евразийской интеграции в полной мере отвечают интересам наших государств. Готов к конструктивной работе с Вами по всем актуальным вопросам взаимодействия правительств России и Армении.
Желаю Вам, уважаемый Овик Аргамович, доброго здоровья, благополучия и успехов в Вашей ответственной деятельности».