Քաղաքական 18:13 10/09/2014
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար պարոն Սեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆֆերնին և դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Էնթոնի Սեբոին: Գնդապետ Սեբոն Սեյրան Օհանյանին է հանձնել ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղար Չակ Հեյգլի կողմից ՀՀ պաշտպանության նախարարին հասցեագրված երաշխավորման նամակը, որով ներկայացվում է Հայաստանում ռազմական կցորդի պաշտոնավարման լիազորությունների շրջանակը: Այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը և դեսպան Հեֆֆերնը քննարկել են նաև հայ-ամերիկյան երկկողմ, ինչպես նաև ՆԱՏՕ-ի ձևաչափով պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, մասնավորապես` Ուելսի գագաթաժողովի ընթացքում ՆԱՏՕ-ի կողմից նախաձեռնած գործընկերների հետ համագործակցության և փոխգործակցելիության զարգացման նոր հարթակի շրջանակներում:
Դեսպան Հեֆֆերնը հավաստիացրել է, որ ամերիկյան կողմը շարունակելու է զարգացնել պաշտպանական համագործակցությունը Հայաստանի հետ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:

Politics 18:59 10/09/2014
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with U.S. Ambassador to Armenia John Heffern and newly appointed Defense Attaché Anthony Sebo. General Sebo presented a letter of credentials from U.S. Defense Secretary Chuck Hagel, the press service of the Armenian Defense Ministry said.
During the meeting, Seyran Ohanyan and John Heffern discussed bilateral ties between Armenia and the U.S. as well as defense cooperation within NATO, in particular in the context of the new platform for cooperation with the partners created during the NATO summit in Wales.
Ambassador Heffern said that the United States will continue developing defense cooperation with Armenia in all areas of mutual interest.