Հասարակություն 12:30 02/10/2014
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունները, ցուցաբերելով բարի կամք և հավատարմություն Ժնևյան կոնվենցիայի դրույթներին, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ Ադրբեջանի ներկայացուցիչներին են հանձնել ԼՂՀ Շահումյանի շրջան ներթափանցած հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի երրորդ անդամի՝ ձերբակալման ժամանակ զինված դիմադրություն ցուցաբերած, վնասազերծված և ոչնչացված Հ.Հասանովի դին: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը:
Փոխանցումը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 2-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 11:30-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև սահմանի հատվածում՝ Բաշ Քարվենդ գյուղի մոտակայքում:

Общество 13:04 02/10/2014
Власти Нагорно-Карабахской Республики (НКР), проявляя добрую волю и приверженность положениям Женевских конвенций, при посредничестве Степанакертского офиса Международного комитета Красного Креста (МККК) передали азербайджанской стороне тело диверсанта Г.Гасанова – третьего члена проникшей на территорию Шаумянского района НКР диверсионно-разведывательной группы, который оказал сопротивление и был ликвидирован в ходе задержания.
Как передает Госкомиссия НКР по вопросам военнопленных, заложников и без вести пропавших, передача была осуществлена сегодня, 2 октября, в 11:30 по местному времени, поблизости села Баш Карвенд на границе НКР и Азербайджана.
Власти НКР выразили готовность в одностороннем порядке передать Азербайджану тело диверсанта Г. Гасанова
Азербайджан хочет обменять армянских гражданских лиц – перебежчиков и тело мирного жителя К. Петросяна на своих диверсантов