Հասարակություն 12:30 02/10/2014
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունները, ցուցաբերելով բարի կամք և հավատարմություն Ժնևյան կոնվենցիայի դրույթներին, Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի Ստեփանակերտի գրասենյակի օժանդակությամբ Ադրբեջանի ներկայացուցիչներին են հանձնել ԼՂՀ Շահումյանի շրջան ներթափանցած հակառակորդի դիվերսիոն-հետախուզական խմբի երրորդ անդամի՝ ձերբակալման ժամանակ զինված դիմադրություն ցուցաբերած, վնասազերծված և ոչնչացված Հ.Հասանովի դին: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովը:
Փոխանցումը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 2-ին՝ տեղական ժամանակով ժամը 11:30-ին, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության և Ադրբեջանի Հանրապետության միջև սահմանի հատվածում՝ Բաշ Քարվենդ գյուղի մոտակայքում:

Society 13:27 02/10/2014
The Nagorno-Karabakh authorities, showing good will and commitment to the Geneva Convention, with assistance from the ICRC Stepanakert Office, handed over to representatives of the Republic of Azerbaijan the body of Azerbaijani saboteur H. Hasanov, a third member of Azerbaijani commando group, who penetrated into Shahumyan region of NKR, showed resistance and was neutralized, reports the Nagorno-Karabakh State Commission on Prisoners of War, Hostages and Missing Persons.
The saboteur’s body was handed over at 11:30 am local time on October 2, near the village of Bash Karvend, at the border between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan.