Քաղաքական 10:14 07/10/2014
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
«Հարգարժա՛ն Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ և Ռուսաստանին ծառայության գործում հաջողությունների ամենաջերմ մաղթանքներ:
Համոզված եմ, որ պետական և քաղաքական գործունեության Ձեր հարուստ փորձը, նախանշված նպատակներին հասնելու գործում սկզբունքայնությունը և հետևողականությունն այսուհետ ևս կծառայեն ռուսական պետականության ամրապնդմանը:
Հայաստանում բարձր են գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը դաշնակցային փոխգործակցության ամուր հիմքի վրա զարգացող մեր երկրների ժողովուրդների բարեկամության բազմադարյա ավանդույթների բազմապատկման գործում: Այդ համատեքստում կարևոր նշանակություն եմ տալիս ձևավորված միջանձնային հարաբերություններին, որոնք, անկասկած, լրացուցիչ խթան են հանդիսանում հայ-ռուսական ռազմավարական գործընկերության հետևողական զարգացման համար:
Գոհունակությամբ կարող ենք հաստատել, որ հայ-ռուսական հարաբերությունների օրակարգը հարստանում է համատեղ կարևոր նախաձեռնություններով, որոնք ընդգրկում են փոխշահավետ համագործակցության նորանոր ոլորտներ:
Ձեր հետևողական ջանքերը Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման հարցում և ակտիվ աջակցությունը Հայաստանի՝ Եվրասիական տնտեսական միություն մտնելու գործում, նույնպես արժանի են ամենախորը երախտագիտության:
Հարգելի՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի, մաղթում եմ Ձեզ բարօրություն, քաջառողջություն և նոր հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»,-ասված է ՀՀ նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Политика 10:13 07/10/2014
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю дня рождения. Как сообщает пресс-служба главы государства, в послании отмечается:
«Уважаемый Владимир Владимирович!
Примите сердечные поздравления по случаю Вашего Дня рождения и самые добрые пожелания успехов в служении России!
Убежден, что Ваш богатый опыт государственной и политической деятельности, принципиальность и последовательность в достижении намеченных целей будут и впредь служить укреплению российской государственности.
В Армении высоко ценят Ваш личный вклад в приумножение многовековых традиций дружбы народов наших стран, развивающихся на прочной основе союзнического взаимодействия. В этом контексте придаю важное значение сложившимся межличностным отношениям, которые, несомненно, являются дополнительным импульсом для последовательного развития армяно-российского стратегического партнерства.
С удовлетворением можем констатировать, что повестка армяно-российских отношений обогащается важными совместными инициативами, охватывающими все новые сферы взаимовыгодного сотрудничества.
Ваши последовательные усилия в вопросе мирного урегулирования нагорно-карабахской проблемы и активное содействие вступлению Армении в Евразийский экономический союз также заслуживают самой глубокой признательности.
Желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, благополучия, доброго здоровья и новых успехов, а братскому народу России – мира и процветания».