Քաղաքական 10:20 19/11/2014
Նոյեմբերի 19-ին եռօրյա այցով Հայաստան է ժամանել Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին  հայտնում է ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀ Ազգային ժողովի և Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովի, ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ:
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը կայցելի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ և Սերգեյ Փարաջանովի տուն-թանգարան:

Политика 11:04 19/11/2014
Сегодня, 19 ноября, с трехдневным визитом в Армению прибыла делегация, возглавляемая председателем Палаты Представителей Республики Кипр Янакисом Омиру. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
В ходе визита намечаются встречи с президентом РА С.Саргсяном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, председателем НС РА Г.Саакяном, премьер-министром РА О.Абраамяном, вице-спикером НС, сопредседателем Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Палатой Представителей Республики Кипр Э.Шармазановым, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном.
Делегация, возглавляемая председателем Палаты Представителей Республики Кипр, посетит мемориал и музей-институт Геноцида армян в Цицернакаберде, а также дом-музей С.Параджанова.