Տնտեսություն 18:15 20/11/2014
Հովիկ Աբրահամյանը Թուրքմենստանի նախագահի հետ քննարկել է հայ-թուրքմենական համագործակցության զարգացման հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստան: Վարչապետը Թուրքմենստանի ընդունելությունների պալատում առանձնազրույց է ունեցել Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ: Այս մասին հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Զրուցակիցները բարձր են գնահատել հայ-թուրքմենական հարաբերությունները, ինչին նպաստել են երկկողմ բարձր մակարդակի այցերը: Վարչապետ Աբրահամյանը և Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը վստահություն են հայտնել, որ երկու ժողովուրդների բարեկամությունը լավ հիմք է Հայաստանի և Թուրքմենստանի համագործակցության հետագա զարգացման համար:
Կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական ոլորտում փոխգործակցության զարգացումը և անհրաժեշտ համարել գործնական քայլերի իրականացումը՝ ուղղված առկա ներուժի իրացմանը:
Հայաստանի վարչապետը և Թուրքմենստանի նախագահը քննարկել են տնտեսության տարբեր ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:

В мире 18:20 20/11/2014
Премьер Армении и президент Туркменистана обсудили пути реализации совместных экономических программ
Премьер-министр Армении Овик Абраамян с рабочим визитом прибыл в Туркменистан. Как передает пресс-служба правительства РА, во Дворце приемов Туркменистана состоялась беседа премьера с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым c глазу на глаз.
Собеседники высоко оценили армяно-туркменские отношения, которым способствовали двусторонние визиты высокого уровня. Премьер-министр Абраамян и президент Гурбангулы Бердымухамедов выразили уверенность, что дружба двух народов является хорошей основой для дальнейшего развития сотрудничества между Арменией и Туркменистаном.
Стороны отметили важность развития взаимодействия в торгово-экономической сфере и указали на необходимость осуществления практических шагов, направленных на реализацию имеющегося потенциала.
Премьер-министр Армении и президент Туркменистана обсудили ряд вопросов, касающихся реализации совместных программ в различных сферах экономики.