Քաղաքական 19:31 28/11/2014
Այսօր տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը: ԱԺ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և դեկտեմբերի 1-4-ը չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
Հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 7 հարց և  6 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 169 հարց եւ 34 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին և դեկտեմբերի 1-4-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա ԱԺ դեկտեմբերի 1-ի նիստում:

Право 20:03 28/11/2014
В повестку заседаний парламента Армении 1-4 декабря включены 169 вопросов и 34 международных соглашения
В ходе состоявшегося сегодня в Национальном Собрании Армении рабочего совещания под председательством вице-спикера Эдуарда Шармазанова обсуждались проекты решений о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС пятого созыва и о повестке четырехдневных заседаний парламента 1-4 декабря.
Как передает пресс-служба парламента РА, в проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС Армении вошли 7 вопросов и 6 международных соглашений.
В проект повестки дня четырехдневных заседаний включены 169 вопросов и 34 международных договора.
Проекты повесток дня шестой сессии НС и четырехдневных заседаний будут утверждены на заседании парламента 1 декабря.