Հասարակություն 11:30 29/11/2014
Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած անձնական խիզախության և ծառայողական պարտականությունները պատասխանատվությամբ կատարելու համար «Մարտական ծառայություն» մեդալով պարգևատրվել են`
Աշոտ Ավանեսյանը
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ԼՂՀ ոստիկանության կապի բաժանմունքի պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ
Գարեգին Հարությունյանը
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ԼՂՀ ոստիկանության պետական պահպանության վարչության ոստիկանության պահպանության գումարտակի N 1 վաշտի հրամանատար, ոստիկանության կապիտան
Արսեն Ղուլյանը
ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ԼՂՀ ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի օպերլիազոր, ոստիկանության կապիտան։
Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը :
Երկրի ղեկավարի նույն օրվա մեկ այլ հրամանագրով` ԼՂՀ կառավարությանն առընթեր ԼՂՀ ոստիկանության ֆինանսատնտեսական վարչության պետ, ոստիկանության փոխգնդապետ Նվեր Թովմասյանին շնորհվել է ոստիկանության գնդապետի կոչում:

Law 12:21 29/11/2014
Artsakh Republic President Bako Sahakyan on Saturday signed a decree, according to which, for personal bravery shown in combat actions defending the motherland and for responsible realization of service duties, the Medal for Service in Battle was awarded to:
Ashot Avanesyan
Head of the communications department of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, lieutenant colonel,
Garegin Harutyunyan
Commander of N 1 infantry company of the Security Guard Battalion of the State Protection Department of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, Police captain,
Arsen Ghoulyan
Operations officer of the Martuni regional department's criminal investigation division of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, Police captain
On the same day, the President signed a decree on conferring the rank of Police colonel on the head of the financial-economic department of the Police under the NKR Cabinet of Ministers, lieutenant colonel Nver Tovmasyan, the presidential press service reported.