Հասարակություն 14:50 27/02/2015
Այսօր առավոտյան Պակիստանի հյուսիս-արևմուտքում տեղի ունեցսծ երկրաշարժի հետևանքով տուժել է առնվազն 15 մարդ: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա նովոստի» լրատվական գործակալությունը` հղում անելով տեղական «DIN News» հեռուստաալիքին:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` 5,8 մագնիտուտ ուժգնությամբ ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են երկրի մայրաքաղաք Իսլամաբադից 92 կմ հեռավարության վրա:
Երկրաշարժի օջախը գտնվել է 32 կմ խորության վրա: Տեղեկատվության համաձայն, գրանցվել է առնվազն 3 հզոր ցնցում: Տարերքի հետևանքով քանդվել է առնվազն 20 տուն: Առնվազն 15 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Society 14:58 27/02/2015
According to initial details, strong tremors jolted Islamabad, Mansehra, Rawalpindi, Murree, Sawat, Malakand, Shangla Hill, Batgaram and adjoining areas on the night between Thursday and Friday.
The tremors forced terrified people to come out of their houses in the middle of the night and recite kalma.
The duration of the quake was around three to five seconds and its epicenter was about 92 Kilometers in north of Islamabad at a depth of 32 Kilometers.
The Met Department also reported tremors in different areas of the Khyber Pakhtunkhwa (KPK) province.