Աշխարհում 11:52 02/04/2015
ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը հայտարարել է, որ ապրիլի 22-ին Ներկայացուցիչների պալատում կընթերցի Հայոց ցեղասպանության 1.5 մլն զոհերի մի քանիսի անունները: Այդ կապակցության կոնգրեսականը հրավիրում է Ցեղասպանության զոհերի ժառանգներին` ներկայացնելու իրենց ընտանիքների անդամների անունները, ովքեր սպանվել էին ցեղասպանության տարիներին: Այս մասին հայտնում է «Ասպարեզ» պարբերականը:
«Մեկ ժամում ես կարող եմ կարդալ Հայոց ցեղասպանության ժամանակ սպանվածների միայն մի քանիսի անունները: 1.5 մլն մարդու անուն կարդալը կտևի շաբաթներ, և հույս ունեմ, որ զոհերի անունների ընթերցումը կօգնի ուշադրություն հրավիրել հանցագործության մեծության վրա: Եթե Ձեր ընտանիքը Ցեղասպանության ժամանակ կորցրել է իր հարազատներին, ապա, խնդրում եմ, ուղարկեք նրանց անունները, և ես Ներկայացուցիչների պալատում կընթերցեմ հնարավորինս շատ անուններ: Բոլոր անունները կընդգրկվեն Կոնգրեսի գրանցամատյանում»,-ասվում է Շիֆի ուղերձում:

Политика 13:17 02/04/2015
Конгрессмен-демократ Адам Шифф, представляющий американский штат Калифорния, 22 апреля в Палате представителей США (нижней палате Конгресса. – Прим.ред.) зачитает имена некоторых жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года. Об этом сообщает издание Asbarez.
В этой связи конгрессмен призвал потомков жертв трагедии представить имена своих родных, которые были убиты в годы Геноцида армян.
«В течение часа я смогу зачитать имена лишь некоторых из жертв Геноцида армян. Для озвучивания имен 1,5 млн. убитых потребуется несколько недель. Я надеюсь, что данный шаг поможет привлечь внимание общественности к масштабам данного преступления», – отметил Адам Шифф.