Հասարակություն 14:31 16/04/2015
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը որպես հրավիրյալ դասախոս հյուրընկալվեց Երևանի` Արտաշես Շահինյանի անվան ֆիզիկամաթեմատիկական մասնագիտացված դպրոցում: Ինտերակտիվ դասախոսության ընթացքում դպրոցի 9-ից 12-րդ դասարանի աշակերտները ծանոթացան ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ստեղծման, անցած դժվարին ուղու, կայացման և հաջողության հասնելու պատմությանը: Այս մասին հայտնում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի օրինակով Ռալֆ Յիրիկյանը խրախուսեց երեխաներին չհանձնվել նպատակին հասնելու ճանապարհին, անընդհատ սովորել, քրտնաջան աշխատել, լինել ազնիվ և արդար, հարգանք և պատասխանատվություն ցուցաբերել շրջապատի նկատմամբ:
«Ապավինեք միայն սեփական ուժերին, ինքներդ կերտեք ձեր ապագան, անցեք դժվարությունների միջով, և ձեռք բերած փորձն օգտագործեք առաջ շարժվելու, նպատակին հասնելու համար: Ոչինչ միանգամից չի լինում. անհրաժեշտ են համբերություն և աշխատանք»,-նշել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Բիզնես, որն ունի առաքելություն» ծրագրի շրջանակներում Ռալֆ Յիրիկյանն արդեն բազմաթիվ դասախոսություններով հանդես է եկել ինչպես Երևանի, այնպես էլ մարզերի ուսումնական հաստատություններում:

Society 14:37 16/04/2015
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian was hosted as a guest lecturer at the school with a special profile in physics and mathematics after Artashes Shahinyan. In the course of the interactive lecture the schoolchildren of 9th to 12th grades got acquainted with the history of VivaCell-MTS, its creation, its challenging path and success. Sharing the example of VivaCell-MTS, Ralph Yirikian encouraged the children not to give up on the way to success, to keep learning, to work hard, to be honest and fair, and to have a respectful and responsible attitude towards the environment.
“Rely on yourselves, build your future with your own hands, overcome the hardships, and use the accumulated experience for moving forward and achieving your goal. Nothing happens at once. One needs patience and hard work to succeed,” Ralph Yirikian noted.
In the frames of the “Business with a Mission” project Ralph Yirikian has already delivered a number of lectures at educational institutions in both Yerevan and the regions.