Քաղաքական 15:08 21/04/2015
Լիբանանի կրթության նախարար Էլիաս Աբու Սաաբը ապրիլի 20-ին որոշում է հրապարակել, որով ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի կապակցությամբ փակ են լինելու երկրում գործող բոլոր պետական և մասնավոր վարժարանները: Այս մասին հայտնում է «Ազդակ» օրաթերթը:
Հիշեցնենք, որ Լիբանանն արաբական միակ երկիրն է, որի խորհրդարանը ճանաչել և դատապարտել է հայ ժողովրդի դեմ 1915 թվականին Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացված ցեղասպանությունը:
Երևանում Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին ներկա է գտնվելու Լիբանանի պաշտոնական պատվիրակությունը` խորհրդարանի փոխնախագահ Ֆարիդ Մքարիի գլխավորությամբ:

Society 16:33 21/04/2015
Lebanon’s Minister of Education and Higher Education Elias Bou Saab announced that public and private schools will close on Friday, April 24, 2015, marking the first centenary of the Armenian Genocide, National News Agency reports.
Minister Bou Saab's announcement came on Monday during the unveiling ceremony of the memorial statue of the Armenian Genocide in Fanar.
Lebanon is the only Arab country that has recognized the Armenian Genocide.
Lebanon’s official delegation led by Deputy Parliament Speaker Farid Makari will arrive in Yerevan to participate in the events commemorating the Armenian Genocide centenary.