Հասարակություն 20:30 01/05/2015
Հանրապետության տարածքում` մայիսի 2-6-ին շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին սպասվում են կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ. արագությամբ: Քամին` հարավ-արևմտյան` 5-10 մ/վրկ:
ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից հայտնում են, որ օդի ջերմաստիճանը 3-5-ին աստիճանաբար կնվազի 3-5 աստիճանով:
Երևանում՝ մայիսի 2-6-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20մ/վրկ. արագությամբ:

Общество 19:50 01/05/2015
В период со 2 по 6 мая в большинстве регионов Армении в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы, возможен град. Об этом сообщает государственная служба по Гидрометеорологии и мониторингу (Армгосгидромет) МТУЧС РА
Ветер будет юго-западный с порывами до 5-10 м/с. Во время грозы порывы ветра достигнут силы 15-20 м/с. Температура воздуха 3-5 мая понизится на 3-5 градусов.
В Ереване 2-6 мая в вечерние часы прогнозируются кратковременные дожди и грозы, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/с.