Հասարակություն 11:34 30/06/2015
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Մեծարգո Սերժ Ազատի,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Մեծ ավանդ ունենալով հայկական երկու հանրապետությունների և հայոց բանակի ստեղծման գործում` Դուք այսօր էլ շարունակում եք անձնվիրաբար ծառայել հարազատ ժողովրդի անվտանգության ապահովմանը և բարեկեցության մակարդակի բարձրացմանը, համազգային խնդիրների լուծմանը ու մեր դարավոր նպատակների իրականացմանը:
Համոզված եմ` այսուհետ էլ հաջողությամբ կպսակվեն Մայր Հայաստանի և Արցախի զորացմանն ու բարգավաճմանն ուղղված Ձեր բոլոր հայրենանվեր ծրագրերը, և մեր ժողովուրդը կտոնի նոր հաղթանակներ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի առթիվ և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

President of Artsakh congratulates Serzh Sargsyan on birthday
On 30 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia in connection with his birthday, according to the press service of President of the Nagorno Karabakh Republic.
“Your excellency, Mr. President,
I cordially congratulate You on Your birthday anniversary.
Having a substantial contribution in the formation of the two Armenian states and the Armenian army, You continue to serve devotedly to safeguarding the security and raising the welfare level of the people, solving nationwide issues and realizing our historic goals.
I am confident that all Your patriotic projects aimed at reinforcing and ensuring the prosperity of Mother Armenia and Artsakh will be further on crowned with success and our people will gain new victories.
I once again congratulate You on Your birthday anniversary and wish peace, robust health and all the best".