Հասարակություն 10:44 26/11/2015 Հայաստան
Այսօրվա դրությամբ Հայաստանում հանրաքվեի մասնակիցների թիվը  2.551.682 է: Այդ մասին տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
«Ի կատարումն ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 6-րդ հոդվածի 8-րդ մասի` ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված մասնակիցների թիվը:
քվեարկության օրվանից 10 օր առաջ ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.551.682, որից
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 7369.
- ՀՀ-ում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը ՀՀ-ում գտնվելու վայրի մոտակա հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 86.
-քվեարկության օրը հանրաքվեի տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի քվեարկողների ցուցակից հանված և հանրաքվեի տեղամասում քվեարկող ոստիկաների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0.
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 91»,- նշված է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:

Общество 10:56 26/11/2015 Армения
Общее число участников конституционного референдума в Армении за 10 дней до голосования составляет 2.551.682 человека
По состоянию на 26 ноября, за 10 дней до проведения референдума по конституционной реформе в Армении, общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, составляет 2.551.682 человека. Об этом сообщает пресс-служба Полиции РА.
«Во исполнение части 8 статьи 6 Избирательного кодекса Республики Армения, во время Референдума по конституционным поправкам – за 30, 20, 10 дней до проведения голосования и в день, предшествующий проведению голосования, – Полиция РА публикует общее число избирателей, включенных в Регистр избирателей Республики Армения, с указанием также числа избирателей, включенных в каждый дополнительный список», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что из общего числа избирателей:
– избиратели, состоящие на учете в другом муниципалитете, временно изъятые из списка избирателей по месту учета и включенные в дополнительный список избирателей избирательного участка по месту их нахождения в день проведения голосования – 7369;
– избиратели, не состоящие на учете в Республике Армения, включенные в дополнительный список избирателей  ближайшего избирательного участка по месту их нахождения в Республике Армения в день проведения голосования – 86;
– служащие полиции, командируемые в день проведения голосования в избирательные участки, исключенные из списка избирателей по месту их учета, включенные в дополнительный список  голосующих на избирательном участке – 0;
– избиратели, участвующие в голосовании в медицинском учреждении, осуществляющем стационарное лечение – 91.
Напомним, конституционный референдум назначен главой государства на 6 декабря 2015 года. 10 октября стартовала агитационная кампания референдума по конституционной реформе в Армении, которая завершится в полночь 4 декабря.