Հասարակություն 20:30 02/02/2016 Հայաստան
Հյուրանոցների առցանց ամրագրման «Oktogo.ru» ռուսական ծառայությունը կազմել է 2015թ. ամենամատչելի զբոսաշրջային ուղղությունների ցանկը: Վարկանիշը կազմված է 2015թ. փետրվարի 1-ից մինչև դեկտեմբերի 31-ը հյուրանոցային ամրագրումների միջին օրավարձի տվյալներով: Երևանը 2015թ. ռուս զբոսաշրջիկների կողմից ընտրված օտարերկրյա ամենամատչելի քաղաքների առաջին տասնյակում է: «Oktogo.ru»-ի տվյալներով Երևան են գալիս միջինը 3.5 օրով: Տեղեկանում ենք քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«2015թ. Երևանը մտել է ամենամեծ ժողովրդականություն վայելող զբոսաշրջային ուղղությունների տասնյակ, ուր անհատ զբոսաշրջիկները մեկնում էին հանգստյան օրերին»,-նշել է «Oktogo.ru»- ի հաղորդակցությունների հարցերով տնօրեն Յակոբ Սադչիկովը:
Զբոսաշրջիկների համար ամենամատչելի տասը քաղաքներից են նաև լեհական Պոզնանը ու Կրակովը, իսպանական Մալագան, Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսին, Մոլդովայի մայրաքաղաք Քիշնևը և այլ քաղաքներ: Այդ քաղաքներում զբոսաշրջիկները ծախսում են օրական 10-22 ԱՄՆ դոլար:

Society 23:47 02/02/2016
Russian online hotel booking service provider and travel agency Oktogo.ru has released a list of most affordable travel destinations in 2015. The list is based on data of hotel bookings from February 1 to December 31, 2015.  Yerevan was among the top ten most affordable foreign cities selected by Russian tourists in 2015. Visitors spend an average of 3.5 days in Yerevan, the press service of Yerevan Municipality reported citing Oktogo.ru.
“In 2015 Yerevan was in the top ten most popular tourists destinations where visitors traveled on holidays,” director of Oktogoru, Yakob Sadchikov, said.
Other cities included in the list are Polish cities Poznan and Krakow, Malaga in Spain, Georgia’s capital Tbilisi, Moldova’s capital Kishinev, and others. Tourists spend on average $10-22 per day in these cities.