Քաղաքական 16:48 02/02/2016
«Չեմ կարծում, որ հեղինակազրկված իշխանության հետ մեր հարգարժան գործընկերները ցանկություն կունենան համագործակցել: Ես քանի որ շատ եմ գնահատում Արմեն Ռուստամյանի հարուդստ քաղաքական փորձը և չեմ կարծում, թե նա վատ իմաստով է ասել», -այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ԱԺ Հանրապետական խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը` մեկնաբանելով Արմեն Ռուստամյանի երեկվա հայտարարությունը:
Հանրապետական խմբակցության ղեկավարը տեղեկացրեց, որ ՀՅԴ-ից իրենք  արդեն պարզաբանում են պահանջել:
Հիշեցնենք`Ռուստամյանը հայտարարել էր, որ իշխանությունը, որը Հանրապետական կուսակցության ձեռքին է կենտրոնացած, այժմ, հեղինակազրկված է  և նրանց կողքին լինելը ենթադրում է վարկանիշի անկում:
Բաղդասարյանն ընդունեց, որ կան խնդիրներ երկրում, բայց «պետք է ընդունել, որ դաշտում ամենահեղինակավոր կուսակցությունը Հանրապետական կուսակցությունն է»:
«Մենք կարիք չունենք, որ գան միանան, մեր հեղինակությունը բարձրացնենք: Մենք կարիք ունենք, որ քաղաքական ուժերը մեզ հետ համագործակցեն», -հավելեց Բաղդասարյանը` ընդգծելով, որ իրենց հետ համագործակցության պարագայում Դաշնակցության հնարավորությունները կմեծանան:
Հարցին,  եթե Ռուստամյանը պնդի իր հայտարարությունը, Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Մենք արդեն կանենք հետևություններ: Ես միայնակ հետևություններ չեմ անում: Դա կդառնա քննարկման առարկա` եթե հեղինակազրկված, ինչո՞ւ հեղինակազրկված քաղաքական ուժի հետ գնում են համագործակցության»:
Նա հորդորեց լրագրողներին ՀՅԴ-ճի հետ համագործակցության հարցը չխառնել նման հայտարարությունների հետ և Ռուստամյանին հորդորեց զսպել էմոցիաները:

Politics 20:45 02/02/2016
There is no need for the ruling Republican Party of Armenia (RPA) to unite with ARF-Dashnaktsutyun (ARFD) Party in order to enhance its own authority. RPA wants to cooperate with all political forces, the head of RPA’s parliamentary faction Vahram Baghdasaryan said during a briefing today when he was asked to comment on the statement of the head of ARFD’s faction Armen Rustamyan to the effect that “the authorities discredited themselves”, while support given to them poses a risk to own rankings.
“I don’t believe that our venerable colleagues would like to cooperated with the authorities that have discredited themselves. I value Rustamyan’s rich political experience and I don’t think he said it in a negative sense,” Baghdasaryan said.
According to him, RPA has already demanded an explanation from ARFD in that connection. He said that there are some problems in the country, but ‘one should also admit the fact that RPA is the most authoritative party in the arena”.
Baghdasaryan stressed that the opportunities of ARFD will expand in case of cooperation with RPA.
When asked what should be expected if Rustamyan reiterates his words, Baghdasaryan said: “Then we will draw relevant conclusions. I don’t make conclusions single-handedly. It will be a subject of discussion: if authorities have discredited themselves, then why does ARFD accept cooperation with this political force”.
Baghdasaryan urged reporters not to confuse the issue of cooperation between RPA and ARFD with such statements. He also called on Armen Rustamyan to curb his emotions.