Տնտեսություն 14:23 04/03/2016
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ  կապված 03.03.2016թ. խարդախ գործողությունների արդյունքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի որոշ հաճախորդների հաշիվներից դրամական միջոցների  կորուստների, ինչպես նաև առաջիկա հանգստյան և տոնական օրերի հետ, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը օպերատիվ և ամբողջ ծավալով ուսումնասիրել է բոլոր խարդախությամբ կատարված գործարքները, և ֆինանսական վնասներ կրած բոլոր քարտապաններին ամբողջովին հատուցել է կորցրած դրամական միջոցները Բանկի հաշվին, փոխանցելով համապատասխան գումարները հաճախորդների բանկային հաշիվներին:
«Բացի այդ, Բանկը մեկ օրով դադարեցրել է վարկային տոկոսների հաշվարկը այն հաճախորդների համար, որոնց կորուստները կազմվել են Բանկի կողմից տրամադրված վարկային միջոցներից:
Միաժամանակ այդ բոլոր հաճախորդների համար (մոտ 200 հոգի) Բանկը սեղմ ժամկետներում նախաձեռնել է նոր վերաթողարկված քարտերի տրամադրման գործընթացը՝ արգելափակվածների փոխարեն:
Հայտնում ենք նաև, որ բոլոր տեղեկությունները փոխանցվել են համապատասխան իրավապահ մարմիններին խարդախությունը կատարողներին գտնելու և պատժելու նպատակով»,-ասված է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Мошеннические действия с армянскими банковскими картами: жертвам полностью возместили ущерб
ВТБ (Армения) информирует клиентов и СМИ, что в связи с произошедшими в результате мошеннических действий потерями денежных сумм со счетов некоторых клиентов 3 марта, а также в связи с предстоящими выходными и праздничными днями банк оперативно и в полном объеме изучил все транзакции, сделанные в результате мошеннических операций и всем картодержателям, понесшим финансовый ущерб, полностью возместил за свой счет потерянные денежные средства, перечислив соответствующие суммы на банковские счета клиентов.
«Кроме того, Банк на один день приостановил начисление кредитных процентов тем клиентам, чьи потери были составлены из кредитных средств, предоставленных Банком.
Одновременно для всех этих клиентов (около 200) Банк в кратчайшие сроки инициировал процесс предоставления новых перевыпущенных карт вместо заблокированных.
Также сообщаем, что информация предоставлена в соответствующие правоохранительные органы для поиска и наказания мошенников», – отмечается в сообщении.