Առողջություն 18:42 04/04/2016 Հայաստան
Հոսպիտալում գտնվող վիրավոր զինծառայողները ՀՀ նախագահին ասել են, որ ապաքինվելուց հետո պարտադիր պետք է վերադառնան ծառայության ու ավարտեն այն կիսատ գործը, որ սկսել են: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երևանի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալի պետ Արամ Ասատուրյանը:
Հիշեցնենք, որ այս նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում այցելել է Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծում մարտական գործողությունների հետևանքով վիրավորված զինծառայողներին: Հանրապետության Նախագահը բժիշկներից հետաքրքրվել է վիրավորների առողջական վիճակով, իր զորակցությունը հայտնել զինծառայողներին, մաղթել նրանց շուտափույթ ապաքինում:
Արամ Ասատուրյանի խոսքերով՝  12 վիրավորներից 11-ն այնպիսի հրազենային վնասվածք ունեն, որ կարող են ծառայությունը շարունակել:
«Վիրավոր զինվորների  մարտական ոգին բարձր է , և մեր երկրի ղեկավարությունը այնպիսի ուշադրության կենտրոնում է նրանց պահում, որ մարտական ոգին առավել բարձրանում է: Հակառակորդի  ոտնձգությունը պետք է կանխեն մեր զինվորները: Բոլորն էլ այդպես են տրամադրված»,- ասաց հոսպիտալի ղեկավարը՝ հավելելով, որ բոլոր 11 զինվորներն էլ  կկարողանան  վերադառնալ շարք:
Հասցնել մաքրել սոցցանցերում տարածվող հրապարակումների տակ գրված հայհոյանքները՝ ...  հասցնել է պետք։ Բայց այս քանի օրը հետևում եմ ինչ են...

Общество 19:46 04/04/2016 Армения
Проходящие лечение в Центральном клиническом военном госпитале министерства обороны Армении раненые военнослужащие сказали сегодня президенту РА Сержу Саргсяну, что после выздоровления обязательно вернутся на службу и доведут до конца оставленное незавершенным дело. Об этом рассказал журналистам начальник госпиталя Арам Асатурян.
Отметим, президент Армении Серж Саргсян сегодня в Центральном клиническом военном госпитале министерства обороны РА посетил военнослужащих, получивших ранения в результате боевых действий на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск. Как передала пресс-служба главы армянского государства, Серж Саргсян поинтересовался у медиков состоянием здоровья раненых, выразил свою поддержку военнослужащим, пожелал им скорейшего выздоровления.
По словам Арама Асатуряна, у 11 из 12 доставленных в госпиталь из НКР военнослужащих такие огнестрельные ранения, что они могут продолжить службу после выздоровления.
«У раненых военнослужащих высокий боевой дух, и он повышается еще больше благодаря вниманию руководства страны. Посягательства противника должны пресечь наши военные. Все настроены именно так», – сказал Арам Асатурян.