Սպորտ 18:30 20/05/2016
Ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականը շարունակում է ծաղկաձորյան հավաքը: Ծանրորդների ուսումնամարզական հավաքը մեկնարկել էր մայիսի 16-ին և կեզրափակվի հունիսի 4-ին: Հավաքին մասնակցում են մեծահասակների, երիտասարդների և պատանիների հավաքականների անդամները: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը:
«Հիմնականում նախապատրաստվում ենք Օլիմպիական խաղերին: Կան նաև երիտասարդներ, ովքեր նախապատրաստվում են երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը: Մտածում ենք, եթե Սոնա Պողոսյանը և Արփինե Դալալյանը պատրաստ լինեն, ապա կփորձենք պայքարել բարձր հորիզոնականների և ինչու ոչ մեդալների համար»,-շեշտել է ծանրամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը:

Спорт 18:45 20/05/2016 Армения
«Готовимся к Олимпиаде в Рио»: Арташес Нерсисян о сборе женской сборной Армении по тяжелой атлетике в Цахкадзоре
Женская сборная Армении по тяжелой атлетике под руководством главного тренера Арташеса Нерсисяна продолжает сбор в Цахкадзоре, который стартовал 16 мая и завершится 4 июня. Об этом сообщает пресс-служба Национального Олимпийского комитета (НОК) Армении.
Отмечается, что в сборе принимают участие готовящиеся к летним Олимпийским играм в Рио чемпионки Европы Назик Авдалян и Рипсиме Хуршудян, а также Сона Погосян и Арпине Далалян. Общий сбор с командой проводят также молодые и юные тяжелоатлетки.
«В основном готовимся к Олимпиаде. Некоторые молодые спортсмены готовятся к мировому первенству среди молодежи. Если Сона Погосян и Арпине Далалян будут готовы, то попытаемся бороться за высокие места и, почему бы нет, за медали», – рассказал А. Нерсисян.