Իրավունք 17:06 21/06/2016 Հայաստան
Միջազգային մեգա-աստղ Էրոս Ռամազոտիի  մենահամերգը Երևանում նախատեսված էր ապրիլի 26-ին: Համերգը, ինչպես հիշում ենք, չկայացավ: Մինչ այս պահը տոմս գնած քաղաքացիներին չեն վերադարձվել տոմսերի գումարները: Նախապես հայտարարվել էր, որ տոմսերի գումարի վերադարձը սկսելու է մայիսի 26-ից: Հետո ժամկետը հետաձգվեց: Հիմա «Ֆորպոստարտ Պրոդաքշըն» ընկերությունը հայտարարում է, որ տոմսերի գումարները կարող են վերադարձնել միայն սեպտեմբերից սկսած:
Գայանե Դեմիրչյանը համերգի տոմսեր գնած քաղաքացիներից մեկն է՝ մասնագիտությամբ իրավաբան: Չորս տոմսի համար վճարել է 60 հազար դրամ: Նա պատրաստվում է դիմել դատարան, այդ միջոցով վերադարձնելու գումարը: Տուժած  քաղաքացիներին կոչ է անում միանալ իրեն՝ ներկայացնելու կոլեկտիվ հայց:
«Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը լրագրողների հետ հանդիպմանը հույս հայտնեց, գոնե այս հարցում մեր արդարադատության համակարգը կշարժվի օրենքով:

Law 18:22 21/06/2016 Armenia
The concert by famous Italian singer Eros Ramazzotti was to be held in Yerevan on April 26, 2016. Later the concert was cancelled, while the losses of those who had bought the tickets have not been compensated so far.
First, Forpostart Production, organizer of Ramazzotti Yerevan concert, announced that the compensation for the sold ticked will be paid back starting May 26. The deadline was then was extended until September.
Gayane Demirchyan, one of the buyers of the concert ticket is a lawyer by profession. She paid 60 thousand AMD for four tickets and now is about to prepare the necessary documents to submit a complaint to the court. She calls on all citizens who suffered financial damage to file a joint appeal against the organizer to demand compensation.
Babken Pipoyan, Chairman at “Well-Informed and Protected Consumer” NGO, expressed hope the justice system will take the consumers’ side in this question.