Հասարակություն 12:44 09/07/2016
«Գառնիի երիտասարդական կենտրոն» հասարակական կազմակերպությունը հուլիսի 10-ին՝ կիրակի օրը Գառնիի կիրճում անց է կացնելու բնապահպանական ակցիա` զբոսաշրջիկների ամենասիրելի վայերից մեկը` «Քարերի Սիմֆոնիա»-ի տարածքն աղբից ամբողջությամբ մաքրելու համար:
Նախաձեռնության հեղինակների տեղեկացմամբ, աղբահանությանը կարող են մասնակցել բոլոր նրանք, ովքեր մտահոգված են շրջակա միջավայրի պահպանության խնդիրներով:
«Բոլոր նրանք, ովքեր կցանկանան մասնակցել անկցիային, կարող են միանալ մեզ։ Հավաքատեղին` Գառնի գյուղի մշակույթի տան դիմաց, ժամը 09:00-ին»,-ասված է հայտարարության  մեջ:

Общество 18:24 09/07/2016 Армения
Общественная организация «Молодежный центр Гарни» 10 июля проведет в ущелье Гарни, расположенном в Котайкской области Армении, акцию в защиту окружающей среды с целью очистить от мусора территорию симметричного природного памятника, известного под названием «Симфония камней». Об этом сообщается на специально созданной для проведения данной акции странице в социальной сети Facebook – «Очистим от мусора ущелье реки Азат».
«Все желающие принять участие в данной акции могут присоединиться к нам. Место сбора – Дом культуры села Гарни, время – 09:00», – сообщается на странице акции «Очистим от мусора ущелье реки Азат» в соцсети Facebook.