Քաղաքական 10:32 23/07/2016 Աշխարհում
«Մյունխենում տեղի ունեցած հրաձգությունը ահաբեկչական հարձակում է», -Rosbalt.ru-ն գրում է, որ սրա մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը:
«Ահաբեկչական հարձակումը, որը տեղի է ունեցել Մյունխենում և խլել  մարդկանց կյանքեր, նողկալի արարք է, որը նպատակ ունի վախի մթնոլորտ ստեղծել  Գերմանիայում այն բանից հետո, ինչ տեղի է ունեցել շատ եվրոպական երկրներում»,-ասել է Ֆրանսիայի առաջնորդը:
Օլանդը նշել է, որ Ֆրանսիան կցուցաբերի անհրաժեշտ օգնությունը՝ տեղի ունեցածի մանրամասները հետաքննելու համար: Նախագահը ավելացրել է, որ համապատասխան բանակցությունները Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ նա ծրագրում է անցկացնել հուլիսի 23-ին:

Politics 11:14 23/07/2016 Armenia
A deadly shooting in Munich was a “disgusting terrorist attack” aimed at stirring up fear in Germany after France was targeted last week, French President Francois Hollande said on Saturday, The Financial Express writes.
“The terrorist attack that struck Munich killing many people is a disgusting act that aims to foment fear in Germany after other European countries,” Hollande said in a statement.
“Germany will resist, it can count on France’s friendship and cooperation,” he said, adding that he would speak with German Chancellor Angela Merkel on Saturday morning.