Սպորտ 13:52 25/07/2016
Հուլիսի 25-ին` կեսգիշերին, հայկական օլիմպիական պատվիրակության առաջին խումբը՝ լողորդները, ծանրորդները և աթլետները, Երևան-Դոհա-Ռիո չվերթով մեկնեց օլիմպիական մայրաքաղաք: Այս մասին տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ի լրատվության բաժինը:
Ծանրորդների թիմը գլխավորում է հավաքականի գլխավոր մարզիչ` Փաշիկ Ալավերդյանը, իսկ աթլետները խաղերին կմասնակցեն աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ Ռոբերտ Էմմիյանի գլխավորությամբ: Ծանրորդների հետ Ռիո չի մեկնել Առաքել Միրզոյանը, ով թիմին կմիանա ավելի ուշ:
Հայկական օլիմպիական թիմին ճանապարհելու էին եկել մարզիկների հարազատները և բարեկամները: Հայ մարզիկների ևս մեկ խումբ Ռիո կմեկնի արդեն հուլիսի 26-ի գիշերը:

Sport 14:50 25/07/2016
The first group of the Armenian athletes participating in the Olympic Games has left for the Olympic capital, ANOC press service reports.
According to the source, on July 25, at midnight, the first group of the Armenian delegation – the swimmers, weightlifters and athletes – travelled to the Olympic Games on Yerevan-Doha-Rio flight. Pashik Alaverdyan was leading the weightlifters' team, Robert Emmiyan, the president of the Athletics Federation, - the athletics team. The weightlifters left for Rio without Arakel Mirzoyan who will join them later.
The athletes' relatives and friends came to wish good luck to the Armenian Olympic team.
Another group of the Armenian Olympians will leave for Rio on July 26th at night. ANOC Vice President Hrachya Rostomyan is the head of the delegation.