Իրավունք 18:23 28/07/2016 Հայաստան
«ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության համապատասխան ստորաբաժանումների համակցված գործունեության շնորհիվ հայտնաբերվել է ս.թ. հուլիսի 27-ին նախապատրաստվող ահաբեկչության մասին կեղծ ահազանգեր կատարած անձը:
Ձեռնարկված համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ նշված օրը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի,  1987թվականին ծնված (անուն, հայրանուն) (խմբ.-panorama.am) Սաֆարյանը, Ռուսաստանի Դաշնությունից  դեպի ՀՀ երկու առանձին զանգ կատարելով հայտնել է, թե իբր «Զվարթնոց» օդանավակայանում և «Արմենիա» հեռուստաընկերությունում տեղադրված են ռումբեր, որոնք կարճ ժամանակում պայթելու են:
Հիշեցնում ենք, որ նախապատրաստվող ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդում տալը քրեորեն պատժելի արարք է /ՀՀ քրեական օրենսգրքի 259 հոդված/, իսկ ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունն իր տրամադրության տակ ունի բավարար միջոցներ ու հնարավորություններ նման ցանկացած արարք բացահայտելու և այն կատարած անձին հայտնաբերելու համար:
Փաստի կապակցությամբ ձեռք բերված նյութերը փոխանցվել են իրավասու պետական մարմիններին` համապատասխան իրավական ընթացակարգեր սկսելու համար:
Ծանուցում.
Հանցագործության համար մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղքն ապացուցված չէ օրենքով սահմանված կարգով` դատարանի օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով»:

Право 18:45 28/07/2016 Армения
СНБ Армении нашла «телефонного террориста» – автора ложных сообщений о бомбах в аэропорту «Звартноц» и на телебашне
Благодаря координированной работе соответствующих подразделений Службы национальной безопасности (СНБ) Армении выявлен автор звонков о якобы готовящемся 27 июля сего года  теракте.  Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
«В результате проведенных комплексных оперативно-следственных мероприятий выяснилось, что в указанный день гражданин РА Саркис Рубенович Сафарян (1987 года рождения), совершив из РФ в Армению 2 отдельных звонка, сообщил, что якобы в ереванском международном аэропорту „Звартноц” и в телекомпании „Армения” заложены бомбы, которые вскоре взорвутся», – говорится в сообщении.
Напоминается также, что заведомо ложное сообщение о готовящемся акте терроризма – уголовно наказуемое деяние (Ст. 259 УК РА), а  СНБ РА располагает достаточными средствами и возможностями для раскрытия любых подобных действий и выявления их авторов.