Սպորտ 09:35 11/08/2016 Հայաստան
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանի կարծիքով` Արամ Ավագյանը և Հովհաննես Բաչկովը շատ ծանր մենամարտեր են անցկացրել Օլիմպիական խաղերի 1/16 եզրափակչում։
«Երկուսն էլ շատ ծանր մենամարտեր անցկացրեցին։ Ինձ համար անսպասելի էր Արամի՝ առաջին ռաունդում կրած պարտությունը, չէինք պատկերացնում, որ այսքան ակտիվ մրցակից է։ Արամն իր դիպուկության հաշվին կարողացավ հաղթել։ Իսկ ինչ կապված է Հովհաննեսի հետ, ապա սա բռնցքամարտ է, և ամեն մի սխալը որոշիչ կարող է լինել։ Բայց նա կամքի ուժի շնորհիվ վերականգնվեց»,- գլխավոր մարզչի խոսքերը մեջբերել է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը։
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի երկու ներկայացուցիչները՝ Արամ Ավագյանը և Հովհաննես Բաչկովը, հաղթել են առաջին մենամարտերում։

Спорт 10:47 11/08/2016 Армения
По мнению главного тренера сборной Армении по боксу Карена Агамаляна, Арам Авагян и Оганес Бачков провели очень тяжелые поединки. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
«Оба провели очень тяжелые поединки. Для меня стало неожиданностью, что Арам потерпел поражение в первом раунде, мы не ожидали, что соперник настолько активен. Арам смог одержать победу за счет своей меткости. Что касается Оганеса, то это бокс, и каждая ошибка может стать решающей. Но он восстановился благодаря силе воли», – отметил главный тренер.
На 31-х летних Олимпийских играх 2 представителя Армении Арам Авагян и Оганес Бачков отпраздновали победы в первых поединках.