Հասարակություն 18:06 24/08/2016 Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձներ  է հղել Իտալիայի Հանրապետության Պատգամավորների պալատի նախագահ Լաուրա Բոլդրինիին և  Իտալիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Պիետրո Գրասսոյին:
«Ցավով տեղեկացանք Իտալիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի մասին:  Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում  մարդկային զոհերի պատճառ հանդիսացած արհավիրքի կապակցությամբ:
Դժվարին այս պահին մեր զորակցությունն ու համերաշխությունն եմ ցանկանում հայտնել զոհերի եւ վիրավորների ընտանիքներին»,-ասված է ԱԺ նախագահի ուղերձում:

Политика 18:55 24/08/2016 Армения
Председатель Национального Собрания Армении Галуст Саакян направил телеграммы соболезнования председателю Палаты представителей Итальянской Республики Лауре Болдрини и председателю Сената Пьетро Грассо в связи с гибелью людей в результате разрушительного землетрясения в центральных областях Италии. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
«Опечалены известием о разрушительном землетрясении в Италии. От имени Национального Собрания РА и себя лично выражаю глубокие соболезнования в связи бедствием, ставшим причиной гибели людей.
В этот трудный час хотел бы выразить нашу поддержку и солидарность семьям погибших и раненых», – отметил Г.Саакян.