Օրվա մամուլ 08:53 26/08/2016
1.5-2 տարի առաջ հայտնի  դարձավ, որ Երևանի որոշ  դպրոցներում  կենսաթոշակի անցած մայրերը  տնօրենի պաշտոնը «ժառանգել» են դուստրերին։  Դրանից հետո էլ, պարզվում է,  նույն այդ մայրերը դպրոցում աշխատել են՝ որպես  փոխտնօրեն. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը:
Ըստ թերթի, Երևանի քաղաքապետարանը  փոխտնօրեն մայրերին  հրահանգել է  աշխատանքից ազատման  դիմում գրել։
Երևանի ավագանում «Բարև Երևան» խմբակցության անդամ Անահիտ Բախշյանը թերթին հայտնել է մորից դստերը տնօրենի պաշտոն ժառանգելու չորս դեպք: Խոսքը վերաբերում է Դ.Վարուժանի անվան 89, Է. Բոյաջյանի անվան 121, Ալ. Պուշկինի անվան 8 և Ն.Աղբալյանի անվան համար 19 դպրոցներին:

Пресса дня 11:52 26/08/2016
«Айкакан жаманак»: В некоторых школах Еревана матери передали должность директора «по наследству» дочерям
Газета «Айкакан жаманак» пишет, что полтора-два года назад стало известно, что в некоторых школах Еревана вышедшие на пенсию матери «передали по наследству» дочерям должность директора. После этого, те же матери работали в школах в качестве заместителей директора.
Издание со ссылкой на свои источники сообщает, что мэрия Еревана поручила, чтобы эти матери написали заявление об уходе.
«Член фракции "Здравствуй, Ереван" в Совете старейшин Еревана Анаит Бахшян сообщила о четырех случаях, когда дочери унаследовали от матерей должность директора. Речь идет о школе № 89 имени Д.Варужана, школе № 121 имени Э.Бояджяна, школе № 8 имени А.Пушкина и школе № 19 имени Н.Агбаляна», - отмечает издание.