Հասարակություն 15:36 26/08/2016
ԱԻՆ-ը կապ է հաստատել Իտալիայի Հանրապետությունում ՀՀ հյուպատոս 2-րդ քարտուղար Ա. Հովհաննիսյանի հետ: Նա տեղեկացրել է, որ այս պահի դրությամբ  զոհերի և տուժածների մեջ ազգությամբ հայեր և ՀՀ քաղաքացիներ չկան:
Ավելի վաղ ԱԳՆ-ից հայտնել էին, որ Իտալիայում ՀՀ դեսպանությունում բացվել է թեժ գիծ՝ Իտալիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով տուժած և օժանդակության կարիք ունեցող ՀՀ քաղաքացիների համար՝ +390687788654:
«Ռոյթերզ»-ի փոխանցմամբ, այս պահին զոհերի թիվը հասել է 267-ի:  400 մարդ տարբեր աստիճանի վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոցներ, նրանցից 40-ի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր: 2 500 մարդ մնացել է անօթևան:

Politics 16:14 26/08/2016
The Armenian Ministry of Extraordinary Affairs has contacted the Consul of Armenia to Italy, 2nd Secretary, A. Hovhannisyan. The latter informed that no Armenians or Armenian citizens are the victims of the Italian earthquake.
Earlier, Armenian Foreign Ministry informed that the Armenian Embassy in Italy set a hotline for those Armenian citizens affected by the earthquake. Armenian citizens who need any assistance can call +390687788654.
According to Reuters, at this point the death toll has reached 267. 400 people have been taken to hospitals with different injuries, 40 of them are in critical condition. 2500 people are left without shelter.