Օրվա մամուլ 08:34 10/09/2016
«Առավոտ»-ի հարցին՝  Կարեն Կարապետյանին  որպես ՌԴ-ից  նշանակված  կա՞դր չեք ընկալում, ԱԺ պատգամավոր Ալեքսանդր  Արզումանյանը  պատասխանել է.«Այո, երկիրը  Ռուսաստանի կազմում  այնքան է եղել, որ ում էլ նշանակես, կասեն՝  ՌԴ-ի կադրն է էլի՝ պապերով, բաներով։  Քանի տարի է՝ ռուսական կայսրության  մաս ենք»։
Թերթի հարցին՝  նոր վարչապետի  նշանակումից  գո՞հ  եք,  Ալեքսանդր Արզումանյանը  պատասխանել է.  «Որևէ մեկը  չի կարող իրեն  գոհ կամ բավարար զգալ, երբ երկրում այսպիսի իրավիճակ է։  Պետք է ռադիկալ  փոփոխություններ անել։  Ով կանի՝  նրանից էլ գոհ կլինենք»։
Հարցին՝ հույս ունե՞ք, որ մեր երկրում  ինչ-որ բան կփոխվի, նա պատասխանել է. «Հույսը վերջինն է  մեռնում։ Լավատես  չլինեինք՝ այստեղ չէինք ապրի»։  Լրագրողի հարցին՝ կառավարության փոփոխությունը  նոր սկիզբ  համարո՞ւմ եք, Ալեքսանդր Արզումանյանը  պատասխանել է.  «Նոր սկիզբը պետք է անեինք 1992-ին  ու չենք արել։  Հիմա հերթական  փոփոխությունն է, Աստված տա՝ հերթական անգամ ֆալս-ստարտ չլինի»:

Пресса дня 12:07 10/09/2016
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет со ссылкой на свои источники, что в ближайшее время со своей должностью распрощается также глава Комитета государственных доходов Ованнес Овсепян. Он был назначен на эту должность 3 марта нынешнего года. До этого Ованнес Овсепян занимал должность руководителя Контрольной службы президента Сержа Саргсяна.
«Согласно муссируемым слухам, новоназначенный премьер-министр Карен Карапетян не настроен работать с Ованнесом Овсепяном в составе своего кабинета министров. Плюс к этому, Овсепян, по сути, в период своей работы на этой должности провалил процесс сбора налогов.
Кстати, не исключено, что Комитет государственных доходов вновь будет подвергнут структурным изменениям, то есть – будут отделены налоговая и таможенная службы. Как завершаться переговоры Карена Карапетяна с Сержем Саргсяном по этому вопросу, будет ясно уже в течение считанных дней», - пишет издание.