Քաղաքական 17:47 23/09/2016 Հայաստան
Հանրապետական կուսակցության երեկ կայացած Գործադիր մարմնի նիստում որոշվել է, որ կուսակցության հերթական՝ 16-րդ համագումարը կկայանա նոյեմբերի 26-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվ. Մարզահամերգային համալիրում: Այդ մասին Panorama.am-ին տեղեկացրեց ՀՀԿ կազմակերպչական հարցերով պատասխանատու Ռուբեն Թադևոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ՀՀԿ համագումարի օրակարգային հարցերից է լինելու ՀՀԿ նախագահի ընտրությունը, ինչպես նաև Գործադիր մարմնի կազմավորումը: Մինչև հերթական համագումարը, ըստ Թադևոսյանի, սպասվում է, որ ՀՀԿ 1957 սկզբնական կազմակերպությունները կձևրավորվեն, կկազմվեն պատվիրակները և համագումարից մեկ ամիս առաջ վերջնականապես կհաստատվի ՀՀԿ համագումարի օրակարգը:
Հետաքրքրվեցինք, թե հնարավո՞ր է կառավարության կազմում ընդգրկված անկուսակցական նախարարները համագումարում անդամագրվեն ՀՀԿ-ին, Թադևոսյանը պատասխանեց, որ այդ մասին ոչինչ չի կարող ասել:
Մեր մյուս հարցին, թե նրանց կողմից կա՞ն դիմումներ ՀՀԿ-ին անդամագրվելու մասին, Թադևոսյանը պատասխանեց. «Ոչ, այս պահին նման դիմում չկա»:
Նշենք, որ անկուսակցական են Գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը, Տրանսպորտի և կապի նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը:

Политика 18:30 23/09/2016 Армения
На состоявшемся накануне, 22 сентября, заседании Исполнительного органа правящей Республиканской партии Армении (РПА) принято решение о проведении очередного, 16-го съезда партии, 26 ноября в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна в Ереване. Об этом сообщил Panorama.am председатель оргкомитета РПА Рубен Тадевосян.
По его словам, среди вопросов повестки дня съезда РПА – выборы председателя партии, а также формирование Исполнительного органа. Как отметил Рубен Тадевосян, окончательная повестка дня очередного съезда РПА будет утверждена за месяц.
В ответ на вопрос, могут ли новоназначенные беспартийные министры  на съезде вступить в ряды РПА, Рубен Тадевосян отметил, что об ничего не может сказать. При этом он добавил, что на данный момент от министров заявлений о вступлении в РПА не получено.
Отметим, новоназначенные министры сельского хозяйства, транспорта и связи,  энергетики и природных ресурсов Армении – Игнатий Аракелян, Ваан Мартиросян и Ашот Манукян – являются беспартийными.